Smakołyki dla twojego kota

Smakołyki dla twojego kota

Kot wbrew pozorom jest dość wybredny i nie lubi jeść cały czas tego samego. Lubi też smakołyki. Jeśli nie ma alergii pokarmowych można stosować zróżnicowaną dietę na którą składa się karma mokra, sucha i tzw. przysmaki dla kota. Te ostatnie są nagrodą po wspólnej zabawie i traktowane są jako dodatek do posiłków. Zatem na jakie smakołyki dla Twojego kota możesz się zdecydować?

Po pierwsze: smakołyki dla zdrowego żołądka i prawidłowego trawienia

Poza klasycznym mięsem w sosie czy galarecie warto podawać kotu zdrowe smakołyki wspomagające prawidłowe trawienie. Jak wiadomo koty bardzo dbają o higienę i potrafią wylizywać się nawet kilka godzin dziennie. Zatem potrzebne są karmy na odkłaczanie. Odpowiednie suche chrupki mogą stać się prawdziwym przysmakiem kota. Można je wkładać do zabawek na smakołyki, aby dać kotu dodatkową rozrywkę. Ponadto świetnie sprawdzają się również dropsy z trawą, które wspomagają czyszczenie żołądka z zalegających kłaczków, a także żółci. Trawa potrzebna jest kotu do detoksykacji, a smakołyki z wyselekcjonowaną trawą doskonale się sprawdzą. Dla kociąt, kotek karmiących i kotów starszych na odkłaczanie doskonale sprawdzą się również pasty słodowe. Koty naprawdę je uwielbiają i potrafią lizać prosto z tubki. Oczywiście w tej czynności trzeba im pomóc. Niemniej jednak pasta doskonale wspomaga trawienie pokarmów.

Po drugie: smakołyki będące dodatkiem do głównych posiłków, czyli dropsy i kabanosy dla kota

Są również takie smakołyki, które nie mają wiele działania wspomagającego zdrowie, jednak ze względu na intensywny smak bardzo lubiany przez koty mogą być dla nich formą nagrody. Oczywiście nie można powiedzieć, że to fast food, gdyż to także produkty zdrowe, jednak trzeba podawać je z pewnym umiarem. Zatem sprawdzą się przede wszystkim dropsy serowe i mleczne, które lubią zarówno kocięta, jak i starsze koty. Odpowiednim wyborem mogą być także kabanosy dla kota. Suszone mięso także sprawdzi się dla czworonożnego, futrzanego pupila.

Po trzecie: przysmaki na zdrowe zęby i dziąsła

Oczywiście nie można zapomnieć o jeszcze jednym rodzaju smakołyków dla kota, a mianowicie przysmakach na zęby i dziąsła. Jak wiadomo koty nie mogą samodzielnie myć zębów, zatem trzeba proces ścierania płytki i osadu nazębnego wspomagać podając specjalne chrupki na lśniące i zdrowe zęby. Taki pokarm suchy wspomaga również dziąsła. Dzięki temu kot może poszczycić się długo zdrowymi zębami i jeść zarówno mokre posiłki, jak i suche chrupki, co na pewno jest wygodną formą żywienia. Pałeczki, które kot może ogryzać niczym korę to jedna z propozycji przysmaków dentystycznych, których jest bardzo wiele.

Smakołyki dla Twojego kota mogą być doskonałym uzupełnieniem diety. Często są pełne witamin i w ten sposób można uzupełniać ich niedobory w diecie, co zwłaszcza potrzebne jest kotom po sterylizacji czy kastracji, a także tym w podeszłym wieku.