Smilla – karma mokra i sucha

Smilla – karma mokra i sucha

Żywienie kotów musi być dostosowane do etapu życia, na którym się znajdują.  Małe koty, które są na etapie wzrostu, mają określone potrzeby żywieniowe. Oczywiście malutkie kocięta do 4 tygodnia życia żywią się tylko i wyłącznie mlekiem matki, ale po tym okresie należy stopniowo wprowadzać odpowiednią karmę. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na właściwe przybieranie masy ciała u kociaka oraz wyższą kaloryczność pokarmu. Młode kocięta są bardzo aktywne, ciekawe życia i chętnie poznają otoczenie – z tego względu mają zapotrzebowanie na zwiększoną kaloryczność. Należy im zapewnić pełnowartościowy, odpowiednio zbilansowany pokarm, który dostarczy wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Karma dla młodych kociąt powinna zawierać więcej białka i tłuszczy niż ta przeznaczona dla kotów dorosłych. Ze względu na wzrost, kocięta potrzebują również więcej wapnia w swoim pożywieniu. Wprowadzanie karmy do diety kociąt musi odbywać się stopniowo – powoli musimy je nauczyć nowego sposobu spożywania pokarmu, krok po kroku umożliwić im poznawanie nowych smaków i nowych konsystencji.

Smilla jest to producent karmy dla kotów, który w swojej ofercie posiada także karmę skierowaną bezpośrednio do młodych kociąt. Karma Smilla to wartościowy pokarm stworzony przez wyspecjalizowanych ekspertów, którzy stworzyli unikalne receptury dostosowane do kotów na każdym etapie życie. Nie zawierają sztucznych polepszaczy smaku. Dodatkowo wpływają dobrze na utrzymywanie czystych zębów u kota.

Smilla Kitten to wysokowartościowa i lekkostrawna karma dla kociąt, zawierająca naturalne i specjalnie wyselekcjonowane składniki wspomagające rozwój naszych kociaków.  Dostarcza odpowiednie składniki mineralne i witaminy, które są niezbędne do rozwoju na tym etapie życia. Jest przeznaczona dla kotów do 12 miesiąca życia, a także dla kocic w ciąży lub kocic karmiących. Karma jest zdrowa, ale przy tym nie traci na smaku – jest chętnie zjadana przez młode, wybredne kotki, które dopiero poznają nowe smaki i nie wszystko może przypaść im do gustu.  Zawiera mięso kurczaka lub cielęciny, które zostało poddane delikatnej obróbce termicznej tak, aby nie stracić najważniejszych składników odżywczych i jednocześnie zachować najlepszy smak. Jest odpowiednio zbilansowana i dostosowana do potrzeb młodych kociaków. Cechuje się zwiększoną zawartością tauryny i białka, co jest niezmiernie ważne w żywieniu młodych, aktywnych kotów z większym zapotrzebowaniem na energię. Jest bezpieczna nawet dla najmłodszych kociąt – nie zawiera żadnych polepszaczy smaku, cukru, soi czy też zbóż.

Kupując Smilla Kitten możesz wybrać trzy różne pakiety startowe:

Smilla Kitten Pakiet Startowy + legowisko –1kg karmy suchej, 6x 200g karmy mokrej z kurczakiem, legowisko.

Smilla Kitten Pakiet Startowy + legowisko + zabawka –1kg karmy suchej, 6x 200g karmy mokrej z kurczakiem, legowisko, pluszowa mysz.

Smilla Kitten Pakiet Startowy + pasta dla kociąt  – 1kg karmy suchej, 6x 200g karmy mokrej z kurczakiem, pasta stanowiąca uzupełnienie diety, wzbogacona o witaminy, wapń i taurynę, które wzmacniają kości, serce oraz odporność kotka.