Smilla Kitten

Smilla Kitten

Karma Smilla dostępna jest w formie suchego i mokrego pożywienia. Każda z wersji produktów tej marki to pełnoporcjowa i wartościowa dieta. Jednak najlepsze efekty osiągniesz podając swojemu kotu produkty o różnej konsystencji. Sprawdź co może dać Ci różnorodna dieta oparta na produktach marki Smilla. Karma mokra oraz sucha tej firmy zawiera wszystko czego potrzebuje Twój kot, a do tego jest tania. 

Karma mokra dla kota pozwala zadbać o odpowiednią ilość płynów w organizmie kota, jest bardziej zbliżona składem do naturalnego pożywienia oraz są zdecydowanie mniej przetworzona niż chrupki dla zwierząt.  Wyroby dla zwierząt o dużej wilgotności wspomagają także metabolizm i  nie niszczą flory bakteryjnej jelit- nie powodują także zaparć. Karmy suche natomiast są zbawienne w przypadku kotów ze skłonnościami do biegunek, a podawane w formie regularnych posiłków są nie tylko wygodne dla właściciela, ale także pomagają zwalczyć kamień nazębny u kota. W przypadku dobrej jakości produktów dla zwierząt sposób przetwarzania, czyli ich dehydrolizacji nie powoduje utraty wartości odżywczych jedzenia. I ten konkretny wymóg spełnia także karma Smilla. Opinie użytkowników na temat suchych i mokrych produktów tego producenta są zaskakująco dobre, w stosunku do niskiej ceny pojedynczych dań lub całych zestawów. 

W związku z tym, że koty w różnym wieku wykazują zupełnie inne potrzeby w zakresie substancji odżywczych obecnych w pożywieniu, również ta konkretna marka przewidziała w gamie swoich produktów te dedykowane do poszczególnych kategorii wiekowych. Do wyboru mamy więc produkty takie jak karma dla kota Smilla Kitten dedykowana dla maluchów do 12 miesiąca życia oraz inne wyroby dla tych dorosłych, czy borykających się ze skutkami zabiegu sterylizacji osobników. 

Dobrym uzupełnieniem diety kotów mogą być bogate w witaminy przysmaki np. Smilla Hearties. Niskokaloryczne przekąski dla kota mogą stanowić ciekawe urozmaicenie jego diety, o ile bogate są w witaminy i minerały. 

Dlaczego produkty w formie karm suchych, mokrych oraz przysmaki Smilla opinie mają tak dobre? Odpowiedź tkwi w wysokiej jakości produktach mięsnych oraz dużej ilości skoncentrowanych witamin obecnych w składzie. Smilla zawiera dużą ilość białka, niezbędne dla zdrowych i mocnych kości wapń oraz witaminy A i E odpowiedzialne za dobrą pracę narządów wewnętrznych i mięśni kota. Oprócz tego w produktach Smilla nie ma chemii, konserwantów ani polepszaczy, co zdecydowanie wyróżnia tę karmę na tle innych znajdujących się na tej samej półce cenowej. 

Oczywiście konserwanty i przeciwutleniacze w jedzeniu zarówno ludzi jak i zwierząt są nieuniknione, jednak warto być świadomym konieczności ograniczania ich ilości w pokarmach przyjmowanych regularnie. Przed zakupem niezdrowej karmy może ostrzec cię etykieta i skład danego produktu na niej umieszczony. Na terenie państw Unii Europejskiej każdy producent żywności dla czworonogów zobligowany jest do udzielenia dokładnej i przejrzystej informacji na temat składu surowcowego i analitycznego konkretnych produktów. Nie bój się zatem czytać, sprawdzać i dopytywać. W końcu stawką w tej grze jest życie i zdrowie pupila!