Śpiwór dla kota – idealne legowisko?

Śpiwór dla kota – idealne legowisko?

Wielu posiadaczy czworonożnych pupilów często zastanawia się czy kupowanie legowiska dla kota ma sens. Koty lubią wylegiwać się w różnych miejscach – na fotelach, krzesłach, naszych łóżkach, lubią z nami spać i czasami nie jesteśmy pewni czy zaakceptują one specjalnie do tego przeznaczone posłanie. Mimo wszystko warto spróbować – nawet jeśli kot będzie korzystał z legowiska tylko w niektórych sytuacjach, a większość czasu i tak spędzi na naszym łóżku, to nie zaszkodzi mu posiadanie własnego miejsca, do którego będzie mógł wrócić kiedy tylko będzie miał na to ochotę. 

Legowisko pełni trzy zasadnicze funkcje dla kota:

  1. Stanowi koci azyl, daje mu poczucie bezpieczeństwa – każdy kot powinien mieć możliwość schowania się jeśli czuje, że zagraża mu bezpieczeństwo lub jeśli po prostu chce być sam.
  2. Zapewnia wygodę snu i odpoczynku – kot spędza dużo czasu na spaniu i wylegiwaniu się, warto dać mu do tego specjalnie przeznaczone posłanie.
  3. Pozwala utrzymać ciepłą temperaturę w chłodniejsze dni i noce – pluszowy materiał, z którego najczęściej wykonane są legowiska z pewnością zapewni kotu ciepło.

No dobrze, ale jakie legowisko wybrać? Na rynku jest ich cała masa – budki, hamaki, legowiska kryte, niekryte. Które z nich jest najlepsze?

Jednym z typów, na które warto zwrócić szczególną uwagę jest śpiwór dla kota. Jest to pewnego rodzaju miękki tunel, do którego kot może wejść i zakopać się w nim. Działa to na podobnej zasadzie jak koc – śpiwór jest zrobiony z miękkiego materiału, które umożliwia kotu zakopanie się w nim jak w kocyku i spokojne ucięcie sobie drzemki. Miękki materiał jest przytulny i doskonale ogrzewa kota w dni, kiedy temperatury zaczynają trochę spadać. Postać tunelu, czyli legowisko kryte od góry sprawi, że kot poczuje się bezpiecznie, będzie czuł, że nic mu nie zagraża – uzna legowisko za swój bezpieczny azyl, w którym może się wylegiwać i spać, a także ukryć się w sytuacji, w której poczuje zagrożenie czy strach. Śpiwór jest odpowiedni dla każdego kota bez względu na rozmiary i wiek – sprawdzi się i dla małych kociąt i dla kotów dorosłych. Ten rodzaj legowiska jest również łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy go wyprać w pralce.

Polecić możemy w szczególności:

Śpiwór dla kota Trixie Jasira – jest to niezwykle miękkie i stylowe legowisko w czarno-beżowym kolorze. Posiada urocze beżowe łapki na czarnym tle, dzięki czemu będzie się pięknie prezentował w każdym pomieszczeniu. Jego wymiary to 45x27x27cm.

Śpiwór dla kota Trixie Leika – kształtem jest bardzo podobny do śpiwora Trixie Jasira, ale różni się kolorystyką – beż z brązowymi dodatkami.  Jest równie mięciutki i przytulny. Jego rozmiary całkowite to 45x25x27cm.

Legowisko dla kota Shildi 2w1 – jest to legowisko-śpiwór w postaci wielkiego żółwia, które jest nie tylko urocze, ale i zapewnia kotu wiele przestrzeni. Jego rozmiar to 60x45x28cm.

Warto rozważyć zakup śpiwora dla swojego kota. Jest to idealne legowisko dla każdego kota, który większość czasu spędza drzemiąc. Na pewno spodoba mu się możliwość ukrycia się i wylegiwania w cieplutkim, mięciutkim pluszu. Będzie miał swój azyl, gdzie zawsze będzie czuł się bezpiecznie!