SureFeed

SureFeed

Miska dla kota to podstawowy element kociej wyprawki. Przy zakupie należy się zastanowić nad wadami i zaletami różnych modeli. Dostępne są miski plastikowe, metalowe i ceramiczne a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Nieodpowiednio dopasowana miska może skutecznie zniechęcić kota do spożywania wody lub pokarmu – może być niepasująca pod względem rozmiaru, za lekka i zbyt podatna na przemieszanie się, może negatywnie wpływać na smak wody lub jedzenia. Koty lubią mieć stały dostęp do świeżej wody lub karmy. Pożywienie, które będzie dłuższą chwilę stało w miseczce i ulegnie wyschnięciu może wydać się kotu nieatrakcyjne i spowoduje u niego wstręt.

W takim przypadku niezawodny okaże się hermetyczny pojemnik na miskę na pokarm z czujnikiem ruchu marki SureFeed.

Hermetyczny pojemnik z czujnikiem ruchu SureFeed to  innowacyjna metoda na podawanie karmy kotom. Pojemnik jest wyposażony w czujnik ruchu, który wykrywa obecność zwierzęcia w swoim zasięgu i otwiera wtedy pokrywę, umożliwiając kotu spożycie pokarmu.  W momencie gdy kot opuści zasięg, w którym działa czujnik, pokrywa automatycznie się zamyka. Dzięki temu karma nie jest cały czas odkryta i nie wysycha tak szybko, zachowuje swoją świeżość przez dłuższy okres. Bardzo elastyczna i hermetyczna, gumowa uszczelka dodatkowo chroni pokarm przed utratą świeżości. Nie wpływa to jedynie na zachowanie wszystkich wartości odżywczych i smaku, ale również na ekonomiczniejsze wykorzystanie karmy – w ten sposób niedojedzona od razu karma nie marnuje się tak szybko i nie musimy jej od razu wyrzucać. Kolejną zaletą hermetycznego przechowywania jest to, że zapach karmy nie rozchodzi się po całym mieszkaniu, a do kociego jedzenia nie dostaną się żadne owady i zanieczyszczenia.

Pojemnik jest wyposażony w program treningowy, który pomaga nam powoli nauczyć zwierzę korzystania z urządzenia. Możemy indywidualnie ustawiać prędkość ruchu klapy tak, aby kot się nie stresował i nie bał. Po tym jak już się oswoi z automatem, można stopniowo zwiększyć prędkość.  

Pojemnik jest wykonany z bezpiecznego tworzywa sztucznego i ma pojemność 400 ml. Sprawdzi się zarówno do karmy suchej, jak i mokrej. Zasilany jest 4 bateriami C i posiada dwuletnią gwarancję. Kupując ten pojemnik w zestawie otrzymasz: 1 hermetyczny pojemnik na miskę na karmę SureFeed oraz 1 szarą miskę na pokarm.  Wymiary pojemnika to 23,5 x 21 x 7,3 cm.

Miska SureFeed to uzupełniające wyposażenie hermetycznego pojemnika, posiada gumową uszczelkę, która pozwala zachować świeżość pokarmu przez dłuższy okres i jest wykonana z nierdzewnej stali szlachetnej (osobno można zakupić miskę w zielonym kolorze, która akurat wykonana jest z tworzywa sztucznego). Miskę można bardzo łatwo wyjąć, aby ją wyczyścić  – można myć w zmywarce do naczyń. Miska ma idealne wymiary– 10,5 x 16 x 3 cm i nie drażni delikatnych wibrysów kota podczas jedzenia, dzięki czemu chętniej sięgnie on po swój posiłek. Jest odpowiednia również do automatu na karmę SureFeed na microchip.