Szafka na kuwetę dla kota

Szafka na kuwetę dla kota

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że koty są niesamowitymi czyściochami. Higiena w kocim trybie życia ogrywa znaczącą rolę i jest to jedna z najbardziej charakterystycznych kocich cech. Tym samym, właściciel kota powinien dbać o ciągle utrzymywanie czystości sprzętów, których używa kot. Najwięcej problemów w tym zakresie przysparza kocia kuweta, która wymaga regularnego, codziennego sprzątania. Innym problemem jest również nieprzyjemny zapach, unoszący się z niej. Jeżeli chcesz uniknąć powyższego, należy zastanowić się nad kupnem szafki na kuwetę, za pomocą której możesz schować kuwetę do jej wnętrza, tworząc swego rodzaju zabudowaną kuwetę. Główne pytanie które się nasuwa się w tym miejscu brzmi pewnie – czy szafka na kuwetę jest w ogóle potrzebna i czy warto zdecydować się na jej zakup? Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie należy przedstawić wady oraz zalety stosowania szafki na kocią kuwetę.


Niewątpliwie największym plusem posiadania szafki na kuwetę, jest fakt, iż zapach z kuwety praktycznie nie unosi się na zewnątrz. Jest to powszechny problem właścicieli kotów, gdyż nawet pomimo regularnego sprzątania kuwety, charakterystyczny zapach nie znika. Oczywiście szafka na kuwetę musi zawierać wbudowane otwory wentylacyjne, umieszczone zwykle z tyłu szafki, ale nawet pomimo tego, problem unoszącego się zapachu jest praktycznie rozwiązany. Ponadto szafka na kuwetę eliminuje nieustanny problem wysypującego się żwirku z kuwety. Na pewno nie obce Ci jest codzienne sprzątanie okolic kuwety. Koty korzystając z niej, siłą rzeczy roznoszą żwirek po podłodze, a w efekcie po całym mieszkaniu. Jeżeli kuweta, znajduje się w zamykanej szafce, żwirek, który wysypie się z niej i tak zostanie w środku zabudowanej szafki.Jednocześnie szafka na kuwetę jest również bardzo estetycznym rozwiązaniem. Szafki te często wyglądają jak małe, schludne domki i dużo bardziej pasują do wystroju wnętrza, niż sama, wolno stojąca kuweta.

Przechodząc do wad takiej szafki na kuwetę, należy zaznaczyć, iż nie każdy kot chce korzystać z kuwety zabudowanej. Niektóre domowe mruczki po prostu nie lubią ciasnych, klaustrofobicznych przestrzeni i tym samym nie będą skłonne wchodzić do zamkniętego pomieszczenia. Dodatkowo należy pamiętać, iż szafka na kocią kuwetę zajmuje sporo miejsca, dużo więcej niż sama kuweta i jeśli nie ma mamy odpowiedniego metrażu, może ona się po prostu nie zmieścić.


Z pewnością, wybierając szafkę na kuwetę należy zastanowić się nad charakterem swojego kota. Jeżeli uznamy, iż nasz kot nie przyzwyczai się do korzystania z kuwety, która znajduje się w zamknięciu, wtedy faktycznie może okazać się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego pupila. Jednakże w pozostałych przypadkach używanie szafki na kuwetę ma ogromne plusy, wymienione powyżej. Z pewnością, wyeliminuje ona twoje codziennie obowiązki w postaci nieustannego sprzątania okolic kociej kuwety i rozwiąże problem przykrego zapachu.