Szelki Trixie

Szelki Trixie

Widok kota na smyczy nie zadziwia już tak jak kiedyś- to prawda. Mimo swojej dzikiej natury koty radzą sobie bez codziennych spacerów i to właśnie odróżnia je od psów, dla których dzień nie może odbyć się bez kilku przechadzek. Nie znaczy to jednak, że koty niewychodzące nie potrzebują kontaktu z naturą. 

Regularne spacery rozbudzają kocią wyobraźnie, pozwalają odetchnąć innymi niż domowe zapachami, poczuć wiatr i namiastkę wolności. Nauka chodzenia w szelkach przyda się także kotom, które samodzielnie poruszają się na dworze, albo wręcz przeciwnie nie znoszą spacerów (istnieją przecież także takie zwierzęta). Sprawdź jak dobrać odpowiednie szelki dla kota.

Kota nie wolno przypinać do obroży, poniewaz nie pozwala ona na kotrolowanie płochliwego zwierzecia. Wystraszony może łatwo z nich uciec, wyrwać się, uszkodzić siebie lub właściciela. W trakcie mocnego szarpnięcia obroża z całej siły wciśnie się w szyje pupila, co może doprowadzić do uszkodzeń kręgosłupa. O takim zagrożeniu nie ma mowy w przypadku, jeśli wyposażysz swojego kocura w nieco bardziej bezpieczny rodzaj outfitu. Szelki Trixie dla kota przypina się do smyczy na grzbiecie- dzięki temu siła pociągnięcia rozkłada się na powierzchni całych pleców, nie jedynie karku. 

Jak wybrać szelki dla kota? Przede wszystkim dobrać odpowiedni dla zwierzaka rozmiar- to bardzo istotne szczególnie, jeśli mowa o sprytnych kociętach. Dla nich przewidziane są akcesoria w mniejszych rozmiarach. Te przeznaczone dla dorosłych zwierząt zazwyczaj posiadają system regulacji, który umożliwia swobodne dopasowanie szelek do pupila. Najlepiej, aby były zapinane na zatrzask-  tak jak klasyczne, czarne szelki Trixie. Opinie przeciwników spacerów z mruczkiem nie interesują także właścicieli otyłych kotów. W ofercie sklepów internetowych dostępne są także szelki dla kotów w rozmiarach większych niż standardowe, czyli XXL. 

Kolejna rzeczą istotną przy wyborze odpowiednich szelek dla kota jest materiał, z którego zostały one wykonane. Szelki muszą być komfortowe.  Oprócz tego, że nie mogą uciskać zwierzęcia lub krępować mu ruchów, a tylko umożliwiać kontrolę właścicielowi, to jednocześnie muszą być wytrzymałe. Przestraszony kot potrafi mieć naprawdę dużo siły. 

Na końcu ostatnia cecha- estetyka produktu. Możesz wybrać eleganckie, zabawne, czy nieco casualowe- tak jak przypominające wdzianko szelki Trixie, z napisem “Lady” lub “Gentleman” na boku. Zapięcia tego konkretnego modelu wzmocnione zostały solidnymi rzepami.  Świetnie dopasowują się do sylwetki kota, niezależnie od jego wagi. Materiał, z którego zostały wykonane przepuszcza powietrze w 100%. Wszystkie szelki  dla kotów tej marki są w zestawach ze smyczą.

Ten rodzaj akcesoriów dla zwierząt świetnie sprawdza się w przypadku transportowania pupila. W razie podróży samochodem warto wyposażyć się w szelki pełniące funkcję pasów bezpieczeństwa. Jeśli zatem nie chcesz trzymać kota w transporterze w trakcie jazdy potrzebne będą Ci czerwone szelki Trixie.