Tanie automaty na karmę dla kotów

Tanie automaty na karmę dla kotów

Długo pracujesz, a nie chcesz by Twój kot czekał na Ciebie przed pustą miską albo musiał jeść to co naszykowałeś mu rano? Jest odpowiednie rozwiązanie, a mianowicie automaty na karmę dla kotów. Oczywiście wyspecjalizowane modele kosztują zwykle przynajmniej około dwustu złotych, jednak na początek możesz wypróbować tanie automaty na karmę dla kotów, by sprawdzić czy takie rozwiązanie będzie Ci odpowiadało. Co oferują takie modele?

Tanie automaty na karmę dla kotów – istota działania

Tak naprawdę automat na karmę dla kotów można zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście nie będzie to urządzenie w pełni zmechanizowane, a raczej półautomat, który będzie otwierał pojemnik się po przekręceniu pokrywy. Takie modele składają się z miski i nałożonego pojemnika z tworzywa sztucznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu świeżą karmę masz zawsze pod ręką i nie musisz za każdym razem chodzić po karmę do spiżarni, by nakarmić kota. Pojemnik utrzymuje stałą temperaturę pokarmu, wilgotność i świeżość, zatem Twój koci pupil zawsze zje karmę z ochotą. W tym przypadku samodzielnie dozujesz porcję karmy dla kota. Pojemniki często wyposażone są w podziałkę, dzięki której masz świadomość ile pokarmu dajesz swojemu kotu, co jest istotne gdy ma specjalną dietę po sterylizacji lub kastracji albo z powodu nietolerancji pokarmowej czy też choroby. Dzięki tanim automatom na karmę nigdy nie przekarmiasz swojego kota i dbasz o jego zdrowie. To rozwiązanie doskonałe dla tych, którzy chcą mieć pod kontrolą ile w ciągu dnia zjadł kot.

A może pełny automat?

Są również urządzenia, które automatycznie włączają się o ustalonej porze dozując karmę dla kota i to w zaprogramowanej ilości. To doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które np. wyjeżdżają na weekendowe delegacje. Zwykle taki pojemnik ma 5 lub 6 porcji, zatem w sam raz by zaspokoić potrzeby kota do powrotu z pracy. Za takie urządzenia trzeba odpowiednio więcej zapłacić, jednak czego się nie robi dla swojego pupila.

Automatyczne podajniki na karmę dla kotów nie muszą być drogie. Modele z programowanym zegarem można kupić nawet poniżej stu złotych. Dzięki temu pupil dostanie karmę o wyznaczonej porze, nawet wtedy, gdy nie będzie Cię w domu. Wtedy z utęsknieniem będzie czekał na Twój powrót, by Cię powitać, a od wejścia nie będzie domagał się posiłku, gdyż będzie miał go zawsze dostępny i świeży. W ten sam sposób działają podajniki na wodę, a warto zauważyć, że automatyczne podajniki na karmę doskonale służą zarówno na tę suchą, jak i mokrą i często wyposażone są w specjalne wkłady chłodzące, dzięki którym można utrzymywać stałą temperaturę pokarmu niezależnie od warunków. Zatem nawet latem, przy znacznych upałach Twój kot będzie miał do dyspozycji świeży i zdrowy posiłek. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich kotów, które mają trzymać dietę, gdyż otrzymują posiłki o wyznaczonych porach.