Tanie łopatki do sprzątania kuwety dla kota

Tanie łopatki do sprzątania kuwety dla kota

Jeśli kompletujesz wyprawkę dla kota, wśród akcesoriów powinna znaleźć się także łopatka do kuwety. Z jej pomocą zadbasz o bezpieczeństwo zdrowia ciebie i Twojej rodziny. Ten niepozorny kawałek plastiku (zależy od modelu) może ochronić cię przed wieloma drobnoustrojami i bakteriami odzwierzęcymi czyhającymi w odchodach, które pozostawił pojemniku pupil.

Łopatka do kociej kuwety nie może być giętka. Wszyscy właściciele czworonogów chyba zgodzą się, że nie ma nic bardziej irytującego niż żonglerka kupą z zawodnym narzędziem na podorędziu. Jeśli wykonane będzie z cienkiego plastiku może nie poradzić sobie ze zbitym żwirkiem, który może przykleić się do ścianek kuwety. Takie sytuacje zdarzają się szczególnie na etapie dobierania odpowiedniego żwirku dla kota- fazy eksperymentów i wzajemnego docierania się z pupilem. Materiał użyty do produkcji narzędzia powinien być solidny. Szufelki do kuwety zazwyczaj zrobione są z plastiku lub metalu.

Najlepsza łopatka do żwirku to ta, której otwory dopasowane są do wielkości drobinek wypełniających kuwetę. Kocią toaletę powinno się czyścić 2 razy dziennie. Zazwyczaj odbywa się to poprzez usunięcie oblepionych żwirkiem odchodów lub zbrylonego moczu za pomocą łopatki. Nietknięty wilgocią żwirek powinien przesypać się przez szufelkę dla kota, niczym przez sitko i znaleźć się powrotem w pojemniku. Jeśli otwory narzędzia będą zbyt małe zmarnujemy masę żwirku- to nieopłacalne i szkodliwe dla środowiska!

Produkt służący do usuwani nieczystości z kuwety kota powinien mieć kształt zbliżony do łyżki. Dzięki temu wygodnie nabierzesz żwirek i wykonasz robotę kociego rodzica. Czerpak- bo tak nazywana jest ta cześć łyżki do kuwety musi umożliwiać nabranie nawet sporych ilości brudnego żwirku, przy jednoczesnym odcedzeniu tego suchego. O tym, że łopatka do kuwety musi mieć rączkę lub jak kto woli chwytak, chyba nie trzeba wspominać.

Tak jak wspomnieliśmy na początku tekstu łyżka do kuwety nie służy tylko i wyłącznie naszej wygodzie. Chroni ona właścicieli kotów przed niebezpiecznymi chorobami, których nabawić można się w bezpośrednim kontakcie z odchodami zwierząt. Koty są bardzo czyste, jednak przenoszą toksoplazmozę- chorobę niebezpieczną szczególnie dla kobiet w ciąży. Żeby wzmocnić ochronę przed pasożytami i zarazkami możesz zaopatrzyć się także w płyn do dezynfekcji. Pamiętaj aby umyć ręce po sprzątaniu kuwety.

Kupno łyżki do żwirku nie jest dużym wydatkiem. Na rynku akcesoriów zoologicznych dostępne jest mnóstwo tanich łopatek do kuwety, których jakość pozwala na długotrwałe i wygodne użytkowanie. Niektóre nabyć można w zestawie z wycieraczką dla kota, która uchroni twoja podłogę przez wynoszonym z toalety żwirkiem. Inne dołączone są jako gratis do żwirku lub karmy.