Tanie naturalne przysmaki dla kotów

Tanie naturalne przysmaki dla kotów

Koty są bardzo wybredne jeżeli chodzi o jedzenie. Oczywiście nie oznacza to wcale, że są zwolennikami zdrowego jedzenia, ale każdy opiekun wie, że kot potrafi pogardzić suchym pokarmem, za to zje na dworze upolowaną mysz. A wiecie dlaczego tak jest? Otóż koty potrzebują w swojej diecie sporej ilości białka i sama sucha karma dla kota nie jest dla nich wystarczająca. A więc do diety należy wprowadzić też mokrą oraz przysmaki. Dzisiaj doradzimy wam jakie naturalne przysmaki dla kota wybrać.

Zrób smaczki samodzielnie

Każdy właściciel kota powinien pamiętać o zbilansowanej diecie swojego pupila, w której nie może też zabraknąć zdrowych i naturalnych przysmaków. Oczywiście możecie takowe kupić, (o tym za chwilę), ale możecie też przygotować je samodzielnie. Wystarczy tylko wysuszyć mięso i wcale nie musicie posiadać specjalnej suszarki. Otóż kroicie chude mięso, może być to filet z kaczki, kurczaka czy indyka na cienkie plastry. Następnie umieszczacie w piekarnika na blaszce pokrytej papierem do pieczenia rozpoczynacie suszenie, a więc włączacie piekarnik na 60 stopni i suszycie przez około 5 godzin. Po tym czasie lekko otwieracie drzwiczki i suszycie jeszcze około godziny. Musicie jeszcze poczekać aż ostygną i już możecie dać taką przekąskę swojemu pupilowi. Smaczki możecie przechowywać nawet przez miesiąc, zatem warto je przygotować, tym bardziej, że są jeszcze bardzo zdrowe.

Suszone tak- wędzone nie

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta często chcą jeść to czego nie powinny i w przypadku kotów dotyczy to szczególnie wędzonych ryb. Otóż absolutnie nie można ich podawać, te kupne mają w sobie naprawdę dużą ilość soli i konserwantów, co może uszkodzić nerki zwierzęcia. Jeżeli wasze koty wręcz uwielbiają ryby to możecie im podać suszone szprotki czy kawałki dorsza, które możecie kupić za kilka złotych niemal w każdym sklepie zoologicznym. Jeżeli jesteście wędkarzami to możecie podawać swoim kotom kawałki świeżych ryb i nie musicie ich poddawać obróbce termicznej.

Kabanosy dla kota tak- ale wędliny nie

Kotu lubią nieraz zjeść szynkę z kanapki, bądź wylizać pasztet, owszem jeżeli sytuacja jest jednorazowa to raczej im nie zaszkodzi, ewentualnie skończy się niestrawnością. Jednak nie należy podawać zwierzakom ludzkiego jedzenie. Zdecydowanie lepiej kupić im kabanosy dedykowane dla nich, które są bez konserwantów i przypraw, dzięki temu nie tylko będą smakować, ale co najważniejsze nie spowodują żadnych dolegliwości trawiennych. Możecie też wybrać przysmaki w formie kurzych wątróbek, bądź też kawałki filetów z kurczaka czy nawet kurze serca. Pamiętajcie, aby zawsze wybierać naturalne przysmaki dla kota. Możecie je przygotować samodzielnie, bądź też kupić, ale w tym drugim przypadku koniecznie czytajcie składy.