Wybierz legowisko dla swojego kota

Wybierz legowisko dla swojego kota

Koty uwielbiają spać i rzeczywiście potrafią spać nawet 16 godzin, choć według niektórych opiekunów zdecydowanie dłużej. Zatem skoro już każdy wie, że te zwierzaki naprawdę sporo czasu spędzają odpoczywając to warto znaleźć im odpowiednie legowisko, w którym będą mogły to robić. Tutaj pojawia się jakże ważne pytanie, czyli jakie wybrać?

Legowisko dla kota- wybór ma znaczenie

Każdy opiekun zna swojego kota najlepiej, dlatego też wybór legowiska jest w dużej mierze uzależniony od preferencji zwierzaka, a te bywają różne. Sporo kotów, szczególnie tych nie wychodzących lubi spędzać czas na parapecie, ale są też takie, które zwyczajnie i zupełnie bez przyczyny chcą spędzać czas na meblach czy nawet w łazience i do takich właśnie preferencji należy dobrać właściwe legowisko. Można wybrać legowiska dla kota na parapet, albo zdecydować się na klasyczne, okrągłe, które można umieścić choćby na meblach czy też na zagłówku łóżka. Możliwości jest sporo. Tutaj mamy dla was radę, a mianowicie, jeżeli macie małe dzieci czy inne zwierzęta, które zaczepiają kota to pamiętajcie, aby legowisko umieścić w takim miejscu, aby zwierzę mogło w spokoju pospać. Dobrym wyborem są też drapaki z domkiem, w którym można umieścić legowisko.

Czy każdy kot powinien mieć swoje legowisko?

Każdy zwierzak powinien mieć swoje legowisko i jest to sprawa bezsporna. Otóż legowisko nie służy tylko do wypoczynku, ale dla zwierzęcia ma także funkcję azylu, w którym może się położyć i nikt nie będzie mu przeszkadzał. Zatem warto zadbać o strefę komfortu swojego pupila. Jeżeli zwierzak chce odpocząć to naprawdę nie można mu przeszkadzać. Ponadto pamiętajcie, że nie tylko zwierzęta niewychodzące powinny mieć swoje legowiska, nawet koty wychodzące muszą mieć swoją strefę komfortu w domu. Nawet jeżeli wasz kot spędza czas leżąc na kanapie czy w łóżku to nadal nie należy rezygnować z legowiska, wszak zawsze może na nim się położyć, gdy nie chce, aby ktoś go głaskał, dzięki temu wiecie, że zwierzak potrzebuje spokoju. Zbyt mała ilość snu jest dla organizmu kota bardzo szkodliwa, wszak jego organizm także w śnie się regeneruje, przy czym kot rzeczywiście potrzebuje zdecydowanie więcej snu niż człowiek. Swoją drogą legowiska są także niezbędne dla zwierzą z chorobami nerek czy problemami z pęcherzem, dzięki temu problem nie będzie się nasilał, co miałoby miejsce, gdy kot leżał na gołej posadzce. Legowisko sprawdzi się nawet w przypadku kocich seniorów, nawet jeżeli do tej pory nie korzystały z nich.

Każdy opiekun powinien zakupić swojemu pupilowi legowisko. Może to być nawet zwykły kosz wiklinowy, w którym umieścicie kocyk. Legowisko możecie zrobić nawet ze zwykłego kartonu, wystarczy do niego włożyć kocyk czy poduszkę. Możecie też wykonać kartonowy domek, który obleczecie miękką tkaniną, a w środku umieścicie miękki materacyk.