Wycieraczka / mata pod kuwetę? Oto dlaczego jej potrzebujesz

Wycieraczka / mata pod kuwetę? Oto dlaczego jej potrzebujesz

Każdy opiekun kota zdaje sobie sprawę, jak ważna jest codzienna higiena oraz utrzymywanie czystości dla kotów. Niewątpliwie jest to jedna z najbardziej charakterystycznych kocich cech. Jednakże w przypadku codziennego korzystania przez twojego pupila z kuwety, nieodzownym problemem pozostaje wysypujący się z niej żwirek czy piasek. W efekcie pozostałości te roznoszone są przez twojego pupila po całym domu, dostarczając właścicielowi kota dodatkowych obowiązków, w postaci codziennego sprzątania powierzchni w obrębie kuwety. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, pozwalający na uniknięcie oraz zniwelowanie powyższego problemu, w postaci używania wycieraczek przed kuwetę, podkładanych pod kocią kuwetę.


Wycieraczki, ze względu na swoją budowę oraz materiał z którego zostały wykonane są w stanie zatrzymać na swojej powierzchni większość niechcianych substancji. Przykładowo polecane modele na rynku pochłaniają 90 % wysypującego się żwirku z kociej kuwety. Wycieraczkę taką należy umieścić bezpośrednio pod powierzchnia kuwety. Oferowane są różnego rodzaju wycieraczki pod kuwetę. Od bardzo klasycznych, wyglądem przypominających zwykle wycieraczki, do bardziej zaawansowanych. Niewątpliwie najwygodniejszy w użytkowaniu model takiej wycieraczki jest dwuwarstwowy, z pustą przestrzenią w środku, gdzie znajduje się miejsce na niechciane pozostałości, wypadające z kociej kuwety. Kot wychodząc z kuwety z reguły wysypuje żwirek. Tym samym, jeżeli podłożona jest taka wycieraczka, żwirek zostanie wchłonięty przez miękkie wypustki, znajdujące się na powierzchni wycieraczki, które następnie wpadną do jej środka.

Decydując się na wycieraczkę pod kuwetę, nie musisz mieć żadnych obaw, że będzie ona nieodpowiednia dla twojego kota lub, że nie będzie on chciał z niej korzystać. Wykonane są one z całkowicie bezpiecznego materiału, najczęściej odzyskującego swój kształt, który pozostaje wygodny do chodzenia. Jest ona gładka oraz miękka w dotyku, co zapewnia kotu komfort oraz wygodę. Jednocześnie wycieraczki te są wodoodporne, tym samym nie ma problemu z utrzymaniem suchej i czystej powierzchni wokół kuwety. Co istotne wycieraczka ta posiada również antypoślizgowy spód, który utrzymuje ją na miejscu, nie pozwalając na przesuwanie.
Jak opróżnić wycieraczkę pod kuwetę?

Wycieraczki pod kuwetę są bardzo proste, a co najważniejsze szybkie w obsłudze. Ich konstrukcja pozwala na szybkie oraz efektywne opróżnianie. Wystarczy wysypać zebrane na macie pozostałości żwirku, następnie dokładnie odkurzyć matę oraz umyć ją pod bieżącą wodą. Te czynności w zupełności wystarczą do utrzymywania wycieraczki w czystości.
Wybór wycieraczki pod kuwetę pozwoli na nieustanne utrzymanie porządku w obrębie kociej kuwety i wyeliminuje dotychczasowe obowiązki w postaci sprzątania podłogi, za każdym razem, kiedy twój pupil z niej korzystał. Niewątpliwie decyzja o zakupie takiej wycieraczki pod kuwetę zapewni komfort zarówno opiekunowi kota, jak i samemu kotu.