Zabawki dla kota – rodzaje

Zabawki dla kota – rodzaje

Nie każdy właściciel kota zdaje sobie sprawę z faktu, że zabawa jest ważnym elementem jego rozwoju. To nie tylko kolejna forma rozrywki, która pozwoli wypełnić czas, ale też świetny sposób na zacieśnianie więzi. W dodatku odpowiednio dobrane zabawki mają wpływ na dalszy rozwój oraz zachowanie kota w dorosłym życiu. Warto też pamiętać, że kot, któremu dostarcza się różnych rozrywek, nie musi rozładowywać napięcia w szkodliwy sposób, np. poprzez drapanie mebli. Dlatego warto kupić mu odpowiednie zabawki. A jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Wędka dla kota

Jeżeli zmuszeni bylibyśmy kupić tylko jedną zabawkę dla kota, to z pewnością byłaby to wędka dla kota. To prawdziwy hit! Ta zabawka jest lubiona przez większość kotów i świetnie nadaje się do symulacji polowania. Możemy nią sterować w taki sposób, aby była równie nieprzewidywalna jak potencjalna zdobycz naszego kota. Jeśli poprowadzi ją umiejętnie, to będzie stanowić dla kota prawdziwe wyzwanie i świetnie wpłynie na jego umiejętności łowieckie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby na koniec pozwolić mu złapać zdobycz, dzięki temu przekona się, że wysiłek jest opłacalny. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje wędek. Jednak najlepiej sprawdzi się ta zakończona piórami, ponieważ przypominają kotom ruchy ptaków lub owadów, na które chętnie zapolują.

Tunel dla kota

Inną niezwykle popularną zabawką dla kota jest tunel, który stwarza wiele możliwości. Pewnie zauważyliście, że niektórym futrzaków zdarza się wchodzić do plastikowych reklamówek. Taki tunel będzie dla nich świetną alternatywą, która nie będzie stwarzać zagrożenia dla ich życia. Kot go z pewnością pokocha, ponieważ stanie się on dla niego kolejną świetną kryjówką. W dodatku szeleszczące dźwięki w czasie zapachy będą mu przypominać przebiegające po liściach gryzonia. To sprawia, że ta zabawka stanie się nie tylko świetną kryjówką, ale też pobudzi kota do działania i pozwoli mu spalić nadmiar energii.

Labirynt dla kota

Ta zabawka dla kota z pewnością połączy przyjemne z pożytecznym. W trakcie zabawy w labiryncie na karmę dla kota futrzak nie tylko zdobędzie upragniony posiłek, ale przede wszystkim poćwiczy swój intelekt. Świetnie sprawdzi się też, gdy chcemy oduczyć kota zbyt szybkiego jedzenia posiłków. W końcu kot musi się nieźle nagłówkować, aby się dostać do jedzenia. W czasie posiłku musi wymyślić, w jaki sposób przesunąć jedzenie, aby dostało się do miski. Niektóre koty mogą próbować potrawy, a to z kolei pozwala im doskonalić zdolności manualne. Labirynt na karmę zamienia więc prosty posiłek w ciekawą lekcję.

Zabawki interaktywne dla kota

Równie ciekawą opcją są interaktywne zabawki dla kota. Takie zabawki angażują uwagę kota często jeszcze lepiej niż wędki, labirynty czy tunele.