Zabawki dla małych kociąt

Zabawki dla małych kociąt

Kiedy kotek otworzy oczy, czyli mniej więcej w drugim tygodniu życia zaczyna już być bardziej aktywny. Kiedy po około dwóch miesiącach zaczyna próbować jeść pokarm dla kociąt chętniej oddala się od swojej kociej mamy, choć nadal najchętniej bawi się z nią. Niemniej jednak jest to moment, kiedy można już zafundować kotkowi zabawki. Mamy do wyboru wiele modeli. Przede wszystkim zainteresują go te świecące i ruszające się, czyli interaktywne. Im więcej bodźców, tym większe zainteresowanie kociaka, dlatego można kupić mu karuzelkę z kulkami, które może wydobywać ze środka albo toczyć po torze. Zwykle takie tory są specjalnie zaprojektowane w taki sposób, by kociak bez trudu mógł przesuwać kuleczkę wewnątrz, a zatem mają odpowiednie otwory, w które kotek może wcisnąć swoją łapkę. Nakręcane czy ciągnięte za sznurek materiałowe myszki, to kolejna świetna propozycja, która pozwala rozwijać kotu naturalny instynkt łowny. Kotki lubią toczące się piłeczki, a także miękkie materiały, dlatego połączenie kulki z piórkiem będzie świetną zabawką.

Trochę technologii specjalnie dla kociaka

Lasery służą nam do wielu czynności, choćby wyznaczania pionów i poziomów w mieszkaniu, jednak dla kota również można wybrać zabawkę laserową, stworzoną z użyciem nieszkodliwego lasera, który rzuca linearne cienie w różnych miejscach. To oczywiście nie może pozostawić żadnego kota obojętnym i zaczyna się gonitwa za wirtualnym sznurkiem, który trudno złapać. Swój instynkt łowiecki kotek może ćwiczyć również próbując złapać myszkę czy piórko zawieszone na wędce. W ten sposób można świetnie bawić się razem z pupilem i uniknąć podrapania rąk.
Miejsce idealne do ukrycia i do zabawy

Wśród zabawek dla kociaka warto postawić również na tunele dla kota. Jak wiadomo koci instynkt każe mu wcisnąć się w każdy kąt. Nierzadko maluchy próbują wciskać się do wazonów czy słoików, co bywa niebezpieczne. Koty po prostu lubią ciasne miejsca, gdzie zarówno bawią się, jak i drzemią. Aby zapewnić bezpieczeństwo warto wybrać tunele. Takie zabawki dla małych kociąt nie są drogie, a mogą sprawić im wiele frajdy. Oczywiście w kocim pokoju czy też kąciku zabaw nie może zabraknąć drapaka. Często są to wysokie modele z budką, gdzie kociak może się schronić i wygodnie zasnąć. Jednocześnie są idealnym miejscem do ostrzenia pazurków. Tę czynność koty wolno żyjące realizują wspinając się po drzewach, dlatego dla kota domowego, dla utrzymania higieny i właściwej długości pazurków, ważne jest ich systematyczne ścieranie, a lepiej jeśli robi to na drapaku, a nie meblach. Co bardzo istotne wszystkie opisane zabawki mogą być dla kota atrakcyjne także kiedy dorośnie, zatem będzie to inwestycja na lata. Nie można zapomnieć o zabawkach na przysmaki, z których kotek będzie wydobywał ulubione suche przekąski, a także zabawkach z kocimiętką, którą małe i duże koty wprost uwielbiają, gdyż wprawia je niemal w błogi nastrój.