Żwirek dla kota do spuszczania w toalecie

Żwirek dla kota do spuszczania w toalecie

Koty w naturze załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w piasku. Jednak w przypadku zwierzaków niewychodzących ciężko właśnie piasek umieszczać w kuwecie, bo piasek nie absorbuje zapachów, a swoją drogą jest mało wydajny. Dlatego też zdecydowanie lepszym wyborem jest żwirek, ale czy można znaleźć żwirek, który można spuścić w toalecie?

Tani, ale czy dobry?

Znalezienie najlepszego dla swojego zwierzak żwirku jest trudne, wszak wybór ogromny, a gdy do tego nie wiemy czego szukamy to problem staje się jeszcze większy. Wiele osób decyduje się na zakup bentonitowego, który produkowany jest z materiału skalnego. Na pewno do zalet można zaliczyć naprawdę niską cenę, ale i fakt, że dobrze absorbuje zapachy. Niestety takie produkty nie są pozbawione wad, wszak w kontakcie z moczem tworzą coś na wzór zbitych kamieni. A jak zapewne możecie się spodziewać, to gdy taki żwirek spłukacie w toalecie to zapchacie cały odpływ. Swoją drogą forma żwirku przypomina suchą karmę przez co nie tylko koty, ale i mieszkające w domu psy mogą próbować go jeść, a jest on bardzo szkodliwy. Dostępne są też żwirki dla kota silikonowe, które także pochłaniają zapach, ale i wilgoć. Działają wręcz jak dziecięcy pampers. Niestety i tego produktu nie można wrzucać do toalety i nie sprawdzi się też dla kociąt, które czasami bawią się żwirkiem, a przez to, że jest on syntetyczny to zjedzenie go grozi silnym zatruciem.

Naturalny żwirek dla kota- czy warto się na niego zdecydować?

Nie od dziś wiadomo, że trosce o naturę i przyrodę warto wybierać produkty biodegradowalne, zatem słusznym wyborem wydaje się być żwirek drewniany. Jest on produkowany z wałeczków drewna, które mogą mieć różną wielkość. Tutaj do wyboru są żwirki zbrylające, a także nie zbrylające się. Zasadniczo ten produkt można nawet spłukiwać w toalecie. Ale można także rozsypać go we własnym ogródku, bo jest w pełni naturalny, a także ekologiczny. Oczywiście wykazuje on także bardzo dobre właściwości higroskopijne oraz absorbujące brzydki zapach.

O czy pamiętać wybierając żwirek dla kota?

Każdy opiekun kota powinien pamiętać, że nie liczy się cena, lecz jakość. Oczywiście jeżeli wasz zwierzak nie interesuje się żwirkiem, nie próbuje go zjeść, ani też nie bawi się nim to nie musicie wcale kupować produktu najdroższego. Ale w przypadku kocią lepiej stawiać na naturalność oraz jakość. Ponadto należy czytać instrukcje dotyczące utylizacji żwirku. Jeżeli producent nie zaleca spłukiwania w toalecie to nie należy tego robić, gdyż zatkanie rur odpływowych może się zakończyć nie tylko zalaniem waszej łazienki, ale też waszych sąsiadów. Przypominamy też o regularnej i częstej wymianie żwirku, bo jeżeli tego nie zrobicie to wasz pupil może załatwiać swoje potrzeby przed kuwetą, wszak koty są czyściochami.