Żwirek Greenwoods – opinie czy warto?

Żwirek Greenwoods – opinie czy warto?

Koty to bardzo czyste zwierzęta, dlatego wybór kuwety i żwirku to dość spory dylemat dla ich posiadaczy. Zorganizowanie kotu odpowiedniego miejsca do załatwiania swoich potrzeb jest niezwykle istotne i może wpłynąć na to, czy będzie on z niego chętnie korzystał czy znajdzie sobie… inne miejsce. Dokonując wyboru musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na preferencje naszego kota. Odpowiedni żwirek może nam znacznie ułatwić życie pod względem utrzymywania czystości mając w domu kota.

Jednym z najczęściej polecanych producentów żwirku jest Greenwoods. Jest to żwirek niezwykle chłonny, dzięki któremu pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów z domu. Opinie klientów tylko potwierdzają, że sprawdza się on nawet przy najbardziej wymagających kotach. Wizją producenta jest bezpieczny i delikatny żwirek, który ma zapewnić dobre samopoczucie kota. Żwirek Greenwoods ma w swojej ofercie żwirek roślinny oraz bentonitowy.

Greenwoods Bentonite – naturalny żwirek zbrylający

Jest to żwirek z kanadyjskiego bentonitu z dodatkiem zielonego zeolitu – naturalnego materiału, który wspomaga szybkie wchłanianie nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii. Jest w 100% naturalny – do produkcji zostały użyte minerały z wysokiej jakości krzemianów.  Żwirek ma kształt bardzo drobnych granulek, które są niezwykle chłonne i wydajne. Są w stanie pochłonąć bardzo duże ilości płynów, dzięki czemu żwirek jest cztery razy wydajniejszy. Drobne granulki są bardzo delikatne dla kocich łapek i się do nich nie kleją, więc kot nie roznosi żwirku po całym mieszkaniu. Jest niepylący, praktycznie w ogóle się nie kurzy, więc będzie odpowiedni dla kotów starszych i tych, które cierpią na alergie. Ma przyjemny zapach – zawiera naturalne olejki, które sprawiają, że jego zapach przypomina dziecięcy puder.  Ze względu na swoje właściwości jest polecany również do kuwet, z których korzysta więcej niż jeden kot. Dla uzyskania najlepszej wydajności, należy regularnie wyrzucać zbrylone granulki i zastępować je nowymi według potrzeb.

Greenwoods Plant Fibre – roślinny żwirek zbrylający

Żwirek, który jest w 100% wyprodukowany z naturalnych włókien roślinnych. Dzięki temu, że jest wyjątkowo chłonny, jest również bardzo wydajny. Niezwykle szybko działa i skutecznie pozbywa się nieprzyjemnego zapachu. Prawie w ogóle się nie kurzy, więc również jest polecany dla kotów z alergiami. Jest bezpieczny i łagodny dla delikatnych kocich łapek. Jest biodegradowalny, a co za tym idzie – przyjazny dla środowiska. Można go spuszczać w toalecie, co dla niektórych będzie wielkim plusem (ale warto pamiętać, aby w miarę możliwości wybierać lepsze pod względem środowiska rozwiązania – kompost lub odpad). Posiada certyfikat PEFC, czyli zapewnienie o spełnieniu norm dotyczących jakości i bezpieczeństwa produkcji oraz pochodzenia surowca.  Podobnie jak w przypadku żwirku Greenwoods Bentonite – aby uzyskać najlepszą wydajność produktu, trzeba regularnie pozbywać się się zużytych bryłek i zastępować je nowymi.