Żwirek Tigerino Nuggies- dlaczego warto wybrać?

Żwirek Tigerino Nuggies- dlaczego warto wybrać?

Żwirek dla kota jest sprawą niemal tak istotną, jak dobór odpowiednich i zbilansowanych posiłków dla kota. Te małe, słodkie i kapryśne drapieżniki po pierwsze nie będą załatwiać się w brudnej kuwecie, po drugie nie będą tego robić w byle jakim żwirku. Wkład, który wybierzesz musi zostać zaakceptowany przez twojego pupila. W innym przypadku kot poszuka sobie innego miejsca do załatwiania potrzeb fizjologicznych. W zależności od potrzeb zwierzaka i wymagań właściciela Tigerino produkuje żwirki zbrylające, silikonowe, silikatowe, albo zapachowe- dosłownie do wyboru do koloru, a raczej do kociej kuwety.

Tigerino to niemiecki producent akcesoriów dla kotów o bardzo długiej tradycji. Firma posiada rzeszę zadowolonych klientów  zadowolonych klientów na całym świecie. W ofercie sklepów internetowych w Polsce można spotkać kilka rodzajów żwirków do kuwety Tigerino.

Tigerino Nuggies to drobny i stworzony w 100 procentach z naturalnej gliny żwirek dla kotów. Ten konkretny rodzaj wkładu doskonale absorbuje wilgoć i zanieczyszczenia. Jest to żwirek zbrylający się, co zdecydowanie ułatwia usuwanie nieczystości z kociej toalety. Żwirek nie przywiera do dna pojemnika, a w chwili konieczności dokonania generalnych porządków w kuwecie, bardzo łatwo zmyć go z powierzchni zbiornika. Dodatkowo żwirek Nuggies ma przyjemny, delikatny i pudrowy zapach. Specjalna formuła produktu pozwala na natychmiastowe zamaskowanie i neutralizację nieprzyjemnych zapachów kociego moczu i kału.

Mimo tego że Tigerino Nuggies jest drobny w ogóle się nie kurzy i nie rani delikatnych kocich łapek. Jest niezwykle wydajny dostępny w atrakcyjnej cenie. Z uwagi na to, ze pod wpływem wilgoci zbija się w kulki, kuweta wypełniona żwirkiem Tigerino Nuggies powinna znajdować się w suchym i ciepłym miejscu. Drobinki są bardzo czułe na wilgoć, nawet jeśli występuje tylko w powietrzu. Dlatego miejsce przechowywania tego produktu wpływa na jego zdolności do pochłaniania zanieczyszczeń.

Mimo, że jest to produkt w 100% naturalny nie wolno wyrzucać go do toalety. Żwirki gliniane, a w szczególności te zbrylające pod wpływem wody mógłby skleić się i zatkać ubikację. Jeśli nie chcesz wyrzucać pozostałości po twoim kocie do śmietnika możesz zaopatrzyć się w specjalny kubeł do utylizacji zużytego żwirku.

Ten rodzaj żwirku nie jest odpowiedni dla kotów z długa sierścią, ponieważ mógłby przyczepiać się do futerka tworząc nieestetyczne i niehigieniczne, zlepione kołtuny wokół pupy zwierzaka. Dla kotów z długimi włosami dedykowane są silikonowe żwirki Tigerino.