Drapak dla kota do sufitu

Drapak dla kota do sufitu

Przygotowując wyprawkę dla swojego pupila zastanawiamy się często nad zakupem drapaka. Warto pamiętać, że jest to jedno z podstawowych akcesoriów dla naszego czworonoga. Koty mają instynkt drapania, którego nie jesteśmy w stanie ich oduczyć.  Służy ono nie tylko ścieraniu pazurków i usuwaniu ich zrogowaciałej części, choć z pewnością jest to jeden z najbardziej znanych powodów drapania. Drapiąc, koty również oznaczają teren za pomocą feromonów, które są wydzielane przez gruczoły znajdujące się między opuszkami ich palców. Pomaga im to też rozciągnąć mięśnie łap i całego ciała. Do pozostałych przyczyn drapania możemy oczywiście zaliczyć chęć zabawy oraz po prostu nudę. Jak widać, jest to jedna z najbardziej podstawowych czynności dla kota i na próżno walczenie z kocim instynktem – nie przestanie on drapać. Dlatego, jeśli chcemy zapobiec spustoszeniom w naszym mieszkaniu, do których może doprowadzić kot drapiący meble, kanapy czy też fotele – powinniśmy zakupić drapak.

Na rynku możemy znaleźć wiele drapaków o różnych wysokościach, kolorach, kształtach, sposobach montażu. Jednym z bardziej polecanych jest drapak do sufitu. Jakie są jego zalety?

Regulacja wysokości – taki drapak możemy indywidualnie dostosować do swojego mieszkania. Sprawdzi się nawet w pomieszczeniach o niestandardowych wysokościach.

Stabilność – dzięki mocowaniu do sufitu, drapak jest trwale unieruchomiony, co zabezpiecza go przed upadkiem przy bardziej aktywnych kotach, które lubią szalone zabawy i skoki.

Idealne rozwiązanie dla posiadaczy większej gromadki kotów lub kota ciężkiego albo po prostu dużego – drapak jest na tyle solidny i stabilny, że nie groźne mu herce trochę bardziej masywnych kotów, a nawet dzikie zabawy całej gromadki. Większa ilość legowisk również bardzo dobrze sprawdzi się przy większej ilości kotów w domu.

Większa atrakcja dla kota – już sama wysokość drapaka stanowi ciekawą atrakcję dla naszego pupila. Wspinaczka po drapaku do samego sufitu sprawi mu niezwykłą radość i możliwość wykonywania skoków, o jakich tylko sobie zamarzy. Dodatkowo, im wyższy drapak mocowany do sufitu, tym więcej możliwości zastosowania innych atrakcji, takich jak domki, hamaki, legowiska. Kot będzie miał dużo kryjówek i miejsc do odpoczynku, a to na pewno mu się spodoba!

Wysoko umiejscowione legowisko – wyższy drapak oznacza wyżej umieszczone legowisko. Koty uwielbiają obserwować swoje królestwo z wysokości! Mają wtedy kontrolę nad wszystkim, co się dzieje dookoła.

Inwestycja na lata – drapak mocowany do sufitu jest bardzo solidny, stabilny i wytrzymały. Nie trzeba go wymieniać tak często jak inne, małe drapaki. Jest to zakup na kilka lat.

Godny uwagi jest drapak sufitowy Quadra marki Natural Paradise.  Można go dopasować do wysokości 245-275cm. Jest bardzo wytrzymały, wykonany z ekologicznego drewna. Dla dodatkowej stabilizacji można go jeszcze dodatkowo przymocować do ściany.

Warto zwrócić uwagę także na Drapak Atlas, który pozwala na podobną regulację wysokości – 248-274cm, jest równie atrakcyjny wizualnie i ma wiele dodatkowych atrakcji, które urozmaicą zabawę naszemu pupilowi.