Najlepsze mleko dla kociąt

Najlepsze mleko dla kociąt

Małe kocięta potrzebują mleka matki. Niestety zdarza się, że z pewnych względów kocica może nie być w stanie karmić swoich pociech, ponieważ nie wytwarza odpowiedniej ilości pokarmu. Niektóre z nich giną lub po prostu porzucają swoje młode. Wówczas dostarczenie kociętom odpowiedniego pokarmu należy do zadań ich opiekuna. Sztuczne karmienie kociąt to trudne i wymagające zajęcie. Trzeba pamiętać, że taka procedura wpływa na ich prawidłowy rozwój, a nawet najmniejsze pomyłki mogą mieć okropne konsekwencje.

Co warto wiedzieć na temat karmienia małych kociąt?

Małe kocięta w pierwszych tygodniach życia potrzebują mleka matki lub produktu, który je zastąpi. Jest to moment, w którym młode kotki uczą się trawić, więc potrzebują pokarmu dedykowanego specjalnie dla nich. Po żadnym pozorem nie można też dostarczać kociętom produktu przeznaczonego dla innych gatunków. Bardzo ważny jest również skład odpowiedniego mleka! Musi ono być bogate w wartości odżywcze, taurynę oraz probiotyki. Wybór odpowiedniego preparatu to nie wszystko! Mleko dla kota należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta i podawać za pomocą butelki.

Jakie jest najlepsze mleko dla kociąt?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów do żywienia kociąt. To sprawia, że trudno dobrać odpowiednie mleko dla kociaka. Wiele osób ma więc ogromny dylemat, który pokarm wybrać. Dlatego przedstawiamy Wam kilka najlepszych produktów!

Whiskas mleko dla kota

Whiskas to jeden z najbardziej znanych producentów pokarmów dla kotów. W ofercie marki nie mogło więc zabraknąć też mleka dla kociąt. Ten produkt nadaje się dla futrzaków w każdym wieku. Może też stanowić mleko zastępcze dla kociąt, ponieważ jest łatwostrawne i dobrze przyswajane przez ich organizm. Produkt zawiera witaminy D3 i E, a także biotynę, wapń oraz taurynę. Warto też pamiętać, że jest to mleko z obniżoną ilością laktozy.

Catessy mleko dla kota

Catessy to kolejne  świetne mleko dla małych kotów. Nie tylko stanowi doskonały pokarm, ale też pomaga pokryć dzienne zapotrzebowanie futrzaka na płyny. Jest ono dostosowane do potrzeb kotów i zawiera taurynę, a także witaminy A, D3 oraz E. Jest to produkt z obniżoną zawartością laktozy, więc nie wpłynie negatywnie na układ pokarmowy.

Smilla mleko dla kota

Mleko dla kotów Smilla to nowość na rynku, która jest zachwalana przez właścicieli futrzaków. Produkt nie zawiera cukru, za to jest bogaty w cenne witaminy oraz taurynę. Mleko jest lekkostrawne ze względu na obniżoną zawartość laktozy. Producenci podkreślają jego niezwykłe walory smakowe, a właściciele to potwierdzają i uważają, że trudno oderwać od niego koty.