Drinkwell Platinum

Drinkwell Platinum

Koty uwielbiają pić świeżą wodę, najlepiej prosto z kranu. Niektóre miseczki mogą niestety zniechęcić kota do spożywania wody. Wydają się mu nieatrakcyjne lub są nieodpowiednie pod względem rozmiaru, np. za małe i drażnią wrażliwe wąsy kota. Może się jeszcze stać, że miski plastikowe przejdą zapachem karmy lub wraz z upływem czasu będą wydzielać nieprzyjemny zapach, który skuteczni obrzydzi kotu wodę. Dodatkowo, jeśli woda znajduję się w misce przez zbyt długi czas to staje się nieświeża, ma nieprzyjemny zapach i może być zanieczyszczona przez sierść czy różne pyłki znajdujące się w powietrzu. W takim przypadku u kota może pojawić się wstręt do wody i przestanie ją pić, a to z kolei może prowadzić do problemów zdrowotnych, ponieważ kot będzie odwodniony. Dobrym rozwiązaniem są automatyczne poidełka, tzw. fontanny. Przedstawiamy jeden z najpopularniejszych modeli, polecany przez lekarzy weterynarii:

Drinkwell Platinum poidełko fontanna

Jest to bardzo estetyczne poidełko w jasnoszarym kolorze, które zachęcą do picia wody nawet najwybredniejsze koty. Stały przepływ wody sprawia, że woda staje się dla kota bardziej atrakcyjna, a więc pije on jej więcej, co ma zbawienny wpływ na jego zdrowie – zapobiega tworzeniu się piasku i kamieni w układzie moczowym. Poidełko jest wyposażone w dodatkowy filtr, który stanowi ochronę przed sierścią i resztkom karmy.

Niezwykle cicha praca dźwiękiem przypominająca naturalny strumyk, dzięki temu, że w poidełku Drinkwell Platinum pompka jest bardzo nowoczesna i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Strumień wody da się regulować – na początku warto ustawić mniejszy strumień, aby kot stopniowo przyzwyczaił się do nowego urządzenia i nie bał się z niego korzystać. Odpowiedniej wysokości brzegi zabezpieczają wodę przed rozlewaniem się poza poidełko.

Poidełko posiada zbiornik na wodę o pojemności 5l. Jest odpowiednie do mycia w zmywarce, więc nie należy się bać o niehigieniczność takiego rozwiązania. Co najmniej raz na tydzień należy je przemyć ciepłą wodą z mydłem, aby usunąć sierść kota, które może negatywnie wpływać na działanie poidła. W dodatku, zużywa bardzo mało prądu bo jedynie 2W/h, więc nie wpłynie negatywnie na zawartość Twojego portfela. Posiada antypoślizgowe nóżki, które chronią je przed przemieszczaniem się podczas kociej zabawy.

Kupując poidełko Drinkwell Platinum otrzymasz również filtr, który po czterech tygodniach należy wymienić na nowy. Dzięki równomiernej filtracji woda zawsze pozostaje czysta i świeża, a więc zdrowa i atrakcyjna dla kota. W przypadku pojawienia się zanieczyszczeń, np. resztek jedzenia, sierści lub innych substancji, filtr należy od razu wymienić. Optymalny okres użytkowania to 2-4 tygodnie, ale oczywiście wszystko zależy od jego stanu i zanieczyszczenia. Zapasowe filtry dostaniesz tutaj.

Poidło w formie fontanny Drinkwell Platinum będzie idealnym rozwiązaniem dla Twojego kota. Nie tylko zachęci go do spożywania wody, ale sprawi mu również wiele frajdy. A Ty nie będziesz musiał martwić się o brak wody w misce lub jej nieświeżość!