Felini Complete

Felini Complete

Suplementy są istotnym uzupełnieniem diety przede wszystkim dla kotów osłabionych ze względu na starszy wiek, choroby albo zabiegi. Są też bardzo pomocne przy wspieraniu zdrowia ciężarnych kotek, które mają większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Specjalne diety eliminacyjne również wymagają dodatkowego suplementowania – np. BARF. Suplementy możemy podawać także kotom zdrowym, aby zapewnić im prawidłowy rozwój i dobre samopoczucie. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy nasz kot powinien przyjmować suplementy to zawsze warto zwrócić się o pomoc do lekarza weterynarii, który oceni zdrowie naszego pupila i podpowie co warto suplementować.

Jednym z najczęściej polecanych suplementów jest Felini Complete Pełnowartościowy dodatek do pokarmu. Szczególnie zalecany jest przy diecie BARF, w której kota karmi się tylko surowym lub gotowanym mięsem. Koty to stuprocentowi mięsożercy i potrzebują w swojej diecie bardzo dużo pełnowartościowego białka, m.in. w celu utrzymania odpowiedniej masy mięśniowej. Pożywieniem dzikich kotów są ptaki, myszy, małe ssaki i insekty, które stanowią bardzo dobre źródło białka, tłuszczy, aminokwasów, minerałów, witamin i mikroelementów zapewniających im prawidłowe funkcjonowanie. Mięso gotowane również stanowi bardzo ważny element diety kota, ale nie należy zapominać o tym, że mięso kupione w sklepie i przygotowane samodzielnie w domu  nie jest w stanie pokryć dziennego zapotrzebowania kota na niezbędne składniki odżywcze. Jeśli nie chcemy dopuścić do niedoborów w diecie naszego pupila, dobrze jest sięgnąć po suplement typu Felini Complete.

Felini Complete nie zawiera substancji alergennych i witaminy K3, a więc jest odpowiedni dla zwierząt cierpiących na alergie. W jego skład wchodzą takie witaminy jak: A, D3, E, B1, B2, B6, B12 oraz inne cenne składniki  mineralne – kwas pantotenowy, kwas foliowy, biotyna, żelazo, cynk, miedź, mangan, cynk, jod i oczywiście tauryna.

Karmy pełnoporcjowe zawierają dużą ilość witaminy A, D3 i innych mikroelementów, więc jeśli podajemy je kotu to spożycie Felini Complete należy zmniejszyć do 5% zalecanej dziennej dawki.

Felini Complete dawkowanie

Stosując Felini Complete, przepisy mieszanek opierają się na tym, że dorosły kot o wadze ok. 4.5 kg potrzebuje dziennie ok 130g mięsa rozdzielonego na 2-3 posiłki. Jedną miarkę (0,8g) należy wymieszać z dwoma łyżkami wody i dodać do 65g porcji mięsa. Jeśli chcemy przygotować większą ilość, należy dodać 12,5g suplementu na 1kg mięsa. Trzeba zwrócić uwagę na to, że Felini Complete zawiera wapń, fosfor i witaminę A, więc w diecie kota powinno się ograniczyć spożywanie kości i wątróbki. Suplement ten stanowi pełnowartościowe uzupełnienie diety i porywa całe zapotrzebowanie na taurynę, więc nie powinniśmy już podawać kotu dodatkowych preparatów.

Jeśli kot cierpi na choroby nerek, to dobrym rozwiązaniem jest podawanie mu Felini Renal, które jest bardzo podobne pod względem działania, ale w swoim składzie nie zawiera fosforu, a więc nie obciąża dodatkowo układu moczowego.