Granatapet

Granatapet

Ludzie udomowili koty już dawno, ale w tych zwierzętach wciąż tkwi instynkt małego łowcy, który odziedziczyły po swoich przodkach – dzikich kotach żyjących na wolności. Dziś są dla nas prawdziwymi przyjaciółmi, lecz wciąż w ich zachowaniu można zaobserwować typowe pierwotne nawyki. Koci drapieżcy to mięsożercy z prawdziwego zdarzenia i w toku ewolucji nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jak zatem sprawić, aby kot zaczął jeść tak jak powinien? 

Z faktu niezrozumienia, że jedzeniem u kotów nieodłącznie wiąże się polowanie wynikają błędy jakich dopuszczają się właściciele. Tym przewinieniem jest dobór nieodpowiedniej i mało wartościowej karmy dla kota. 

Zatem dobra karma powinna w większości składać się z mięsa, aby dostarczac mu niezbędnych dla budowania masy mięśniowej, zaopatrujących go równocześnie w energię białek. Przykładem takiej z dużą, bo aż 72 % zawartością mięsa jest karma Granatapet.  Nie znajdziesz w niej niepotrzebnych kotu do życia węglowodanów, nie ma zbóż, które z diety kotów wykluczane są przez wrodzone nietolerancje pokarmowe lub alergie. Karma ta ma także małą  zawartość tłuszczu, dlatego pozwala kontrolować wagę pupila, co jest istotne w przypadku kotów niewychodzących. Chcesz zacząć odpowiednio karmić swojego kota od samego początku? Nie martw się wiele producentów dobrej jakości karm decyduje się na wprowadzenie na rynek produktów dedykowanych dla najmłodszych pupili. Przykład takiego zabiegu stanowić może produkt Granatapet Kitten.

W przypadku wyboru karmy istotny jest także sposób przetwarzania produktów i składników w niej obecnych. Najrozsądniejszym, a na pewno pozwalającym zachować maksymalną ilość wartości odżywczych jedzenia patentem na przyrządzanie karmy dla zwierząt jest delikatne gotowanie na parze. I to konkretne wymaganie także spełnia Granatapet. Karma dla kota tej marki zawiera naturalne źródła cennych witamin i minerałów, które urozmaicą  kocią dietę. 

W naturalnym środowisku koty pozyskują witaminę C z pestek owoców znajdujacych się w niestrawionym pokarmie upolowanej zwierzyny. Ona z kolei wraz z kolejnymi z grupy witaminami B wspiera jego odporność. Wnętrzności ptaków i gryzoni są dla tych małych drapieżników także źródłem wapna, które odpowiada za zdrowie kości pupila, jednocześnie wspierając pracę układu sercowo- naczyniowego. 

Pożerając ofiarę wraz z narządami, pupil dostarcza sobie również wspomnianą wyżej witaminę B, której niedobór skutkować może wieloma przykrymi konsekwencjami- od braku apetytu i ospałosci, po anemię biegunkę, a nawet  niewydolność serca. Dlatego właśnie Granatapet karma dla kota została dodatkowo wzbogacona o witaminę B3 oraz B6. Dla prawidłowych  pracy mięśni i narządów wewnętrznych kota w jego pożywieniu jest także witamina E.  Oczywistym jest także, że w naturalnym środowisku kota nie występują takie dodatki jak formowane i naszpikowane antybiotykami mięso, mączka kostna, szkodliwa dla mruczków soja, czy sztuczne barwniki i aromaty- i tego właśnie nie posiada Granatapet- opinie o tej marce od lat składają się na jej nieposzlakowaną reputację.