Legowisko na kaloryfer – czy twój kot pokocha to rozwiązanie?

Legowisko na kaloryfer – czy twój kot pokocha to rozwiązanie?

Koty są zwierzętami, które każdego dnia przesypiają od 12 do 16 godzin. W przypadku starszych kotów czas ten może wydłużyć się nawet do 20 godzin dziennie. Jak widać, spanie w kocim trybie życia odgrywa niezwykle istotną rolę. Tym samym, opiekun kota powinien zatroszczyć się o wybór idealnego legowiska dla swojego pupila, które będzie mu służyć przez większość doby. Przed dokonaniem takiego zakupu trzeba przede wszystkim pomyśleć, jakie legowisko wybrać, aby zapewnić kotu komfort oraz poczucie bezpieczeństwa.

Jakie są rodzaje legowisk?

Producenci, wychodząc naprzeciw kocim oczekiwaniom, oferują najróżniejsze legowiska dla kotów, zarówno pod względem formy, kształtu, rozmiaru, jak i jego przeznaczenia. Najbardziej klasyczne posłania w postaci kocyków czy poduszek zostały wyparte przez bardziej wymyślne produkty, takie jak budki dla kotów, domki dla kotów, hamaki, legowiska na parapety czy legowiska zawieszane na grzejnik.

Jak wybrać legowisko dla kota?

Właściciel kota staje zatem przed dylematem, jakie posłanie będzie najlepsze dla jego pupila. Pewną wskazówką może okazać się podpatrywanie przyzwyczajeń kota oraz analiza jego charakteru. Dodatkowo ogromną rolę odgrywa sam wybór przyszłego miejsca, gdzie będzie stało legowisko kota. Jeśli twój pupil nie lubi jakiegoś pomieszczenia w domu, przykładowo widzisz, że nie spędza tam czasu – istnieje duże prawdopodobieństwo, że zignoruje położone tam legowisko i nie będzie chciał z niego korzystać. Pamiętaj, że to twój pupil ostatecznie decyduje o wyborze danego legowiska.

Warto również mieć na uwadze fakt, że legowisko dla kota powinno przede wszystkim zapewniać mu poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście dużą rolę odgrywa tutaj również indywidualny charakter kota. Przykładowo niektóre koty uwielbiają kryjówki – wtedy można zastanowić się nad wyborem śpiwora dla kota czy budki dla kota. Jednakże cechą wspólną wszystkich domowych mruczków jest z pewnością ich zamiłowanie do ciepła. Są one niezwykle wrażliwe pod tym względem i same wybierając miejsca do spania, szukają ciepłych miejsc. Tym samym, idealnym legowiskiem dla każdego kota będzie to legowisko, które można zawiesić na kaloryferze. Zaspokoi to naturalną potrzebę twojego kota do przebywania w przytulnym miejscu. Jednocześnie zawieszenie legowiska w wysokim miejscu, takim jak kaloryfer umożliwi twojemu kotu obserwację otoczenia z góry. Poza tym koty lubią zaciszne miejsca, zatem należy takie legowisko umieścić w pomieszczeniu, z którego nie dobiegają hałasy. Legowiska na kaloryfer są powszechnie dostępne, często w bardzo przystępnych cenach. Posiadają one stabilny stelaż, najczęściej regulowany, a tym samym umożliwiający zawieszenie go na każdym grzejniku.

Jak widać, legowiska na kaloryfer są świetnym pomysłem, dopasowanym do kociej natury oraz kociego charakteru. Jeżeli szukasz idealnego legowiska dla swojego pupila, warto rozważyć kupno takiego właśnie posłania.