Najlepsza karma dla kotów z niewydolnością nerek

Najlepsza karma dla kotów z niewydolnością nerek

Każdy właściciel kota chciałby, by jego pupil był zdrowy i szczęśliwy. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Choroby są bardzo podstępne i mogą dotknąć każdego pupila. Kot, jako mięsożerca przyswaja bardzo dużo białka i składników, które są mu potrzebne do życia, jednak mogą obciążać nerki. Innym czynnikiem jest wiek. Bardzo często bywa tak, że kot z niewydolnością nerek nie chce jeść. To często oznacza, że choroba jest już zaawansowana. Wtedy konieczna jest karmienie płynne i odpowiednie leczenie. Dopiero po ustabilizowaniu stanu kota można próbować nakłaniać go do jedzenia, a z czasem – do trzymania właściwej diety.

Niewydolność nerek to choroba nieuleczalna. Sprawia, że nerki przestają pełnić swoje funkcje i coraz słabiej filtrują krew, niewystarczająco regulując gospodarkę elektrolitową i wodną, przez co zaburzona jest też praca innych narządów. Choroba na początku często przebiega bezobjawowo a to, dlatego, że koty to naprawdę dzielne stworzenia i nie dają po sobie poznać, że coś jest nie tak. Póki ma siłę, koci organizm stara się walczyć samodzielnie.

Niewydolność nerek to choroba, która może dotknąć każdego kota. Nauka ciągle idzie do przodu,  koty z niewydolnością nerek żyją coraz dłużej.

Karma na nerki dla kotów pomaga odciążyć prace chorych nerek. Chore nerki u kota daje się zauważyć dopiero w zaawansowanym stadium, zwykle dzieje się to u kotów starszych. Odpowiednia karma zawierająca dobrze dobrane składniki pokarmowe i mineralne pozwala na przedłużenie i poprawienie życia kota.

Ranking najlepszych karm dla chorych kotów:

 1. 4T Veterinary Diet Cat Renal
 2. Purina VD Feline NF
 3. Josera Culinesse Adult.
 4. Taste of the Wild
 5. Brit Care
 6. Brit Premium
 7. Fitmin Cat For Life
 8. Orijen
 9. Dolina Noteci
 10. ANIMONDA Carny Kitten

Jak widać, nie wszystkie karmy są typowo weterynaryjne, dla kotów chorych. Skład niektórych jest tak dobry, że będą odpowiednią karmą dla kotów z niewydolnością nerek.

Czym powinien wyróżniać się skład karmy dla kotów z niewydolnością nerek:

 • Zmniejszona zawartość fosforu pomaga ograniczyć tempo pogłębiania się choroby nerek,
 • Wysoka ilość i dobra jakość białka pomaga ograniczyć pogłębianie się choroby nerek, zapewniając jednocześnie jego optymalne trawienie i wchłanianie w przewodzie pokarmowym
 • Podwyższona zawartość kwasów tłuszczowych omega 3 może ograniczać ciśnienie panujące w kłębuszku nerkowym, przez co ogranicza tempo pogłębiania się zmian,
 • Zmniejszona zawartość sodu spowalnia pogłębianie się choroby nerek.
 • Dodatek kwasu alfa-liponowego wspomaga neutralizację wolnych rodników powstających w przebiegu choroby nerek.

Warto pamiętać, że lepiej przeciwdziałać niż leczyć. Dobrej jakości karma pomoże uniknąć ciężkich dysfunkcji organizmu kota, poprawiając jego jakość życia i cieszyć opiekuna obecnością kota przez długie lata. Lepiej, zamiast iść na zakupy do marketu i przy okazji kupić pierwszą lepszą karmę, zamówić przez internet taką, której skład można spokojnie przeanalizować, dobierając również ulubione smaki naszego puchatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *