Najlepsze produkty dla kotów wysterylizowanych

Najlepsze produkty dla kotów wysterylizowanych

Koty wysterylizowane mają szczególne potrzeby. Zarówno w przypadku kotek wysterylizowanych, jak i kotów kastrowanych należy stosować specjalną, odpowiednio dobraną dietę. Najlepsze produkty dla kotów wysterylizowanych nie zawierają zbóż, a ponadto w składzie na pierwszym miejscu znajduje się mięso, a nie wypełniacze. Jak wiadomo koty nie trawią zbóż, a mruczkom po sterylizacji, które miewają problemy trawienne lepiej w ogóle ich nie podawać.

Częste problemy z pęcherzem moczowym i nerkami i jak im zapobiegać

W przypadku kotów sterylizowanych bardzo często występują problemy z pęcherzem moczowym i nerkami. Tworzą się kamienie w układzie moczowym ze względu na obecność zbyt dużej ilości fosforanów i magnezu w diecie. Dlatego trzeba uważać na skład pokarmów, a także wybierać te niskokaloryczne, bo kolejnym problemem takich kotów jest szybkie
przybieranie na wadze. Oczywiście jeśli kot jest bardzo aktywny, wtedy można podawać mu karmę o odpowiednio zbilansowanych dla jego potrzeb składnikach w większej ilości, jednak zawsze trzeba obserwować styl życia kota, by nie podawać mu zbyt obfitych posiłków.

Zawartość tłuszczu jest istotna

W najlepszych produktach dla kotów sterylizowanych można zauważyć niższą zawartość tłuszczu. To bardzo istotne z punktu widzenia utrzymania prawidłowej wagi kota. Warto wiedzieć, że 5% tłuszczu w karmie mokrej odpowiada 20% tłuszczu w karmie suchej. Oczywiście nie oznacza to, że nie można jej podawać, wręcz należy, ale przestrzegając wielkości porcji w połączeniu z karmą suchą. Zawsze trzeba również zadbać o dostęp do odpowiedniej ilości wody, co zapobiega tworzeniu się kryształków w moczu kota. Zatem po jakie karmy można sięgać? Jeśli chodzi o mokre, to można wybrać Animondę dla kastratów albo jeszcze lepiej bezzbożową karmę Grau. Jeśli nie oszczędzasz na swoim mruczku to doskonałej jakości są także bezglutenowe mokre karmy Applaws. Z pokarmów suchych można wybrać bezzbożowy Brit Care dla kotów sterylizowanych labo Almo Nature Sterilised. Zawsze należy zwracać uwagę na zawartość tłuszczu i najlepiej wybierać produkty niskotłuszczowe bądź też redukować porcje pożywienia.

Wybierając odpowiednie karmy dla kotów sterylizowanych możesz zadbać o wszystkie potrzeby Twojego pupila. Wiele produktów znajdziesz w atrakcyjnych pakietach. Dzięki temu za wysokiej jakości produkty zapłacisz zdecydowanie mniej. Zawsze możesz również zamówić pakiet próbny, zwłaszcza jeśli Twój kot musi przekonać się za każdym razem do nowości podawanych do jego miski. Wśród produktów dla kotów sterylizowanych znajdziesz różne smaki karm, zatem jeśli Twój kot poza tym, że jest wysterylizowany, to dodatkowo ma alergie pokarmowe, znajdziesz odpowiednią mieszankę z dobrze przyswajalnym mięsem, które rzadko wywołuje alergię, jak np. cielęcina czy królik.