Pręt zaciskowy – bezpieczeństwo Twojego kota

Pręt zaciskowy – bezpieczeństwo Twojego kota

Koty to zwierzęta bardzo ciekawskie, a zarazem pełne energii, zwinne i wszędobylskie. Ich natura nie pozwala im usiedzieć w miejscu, lądują one wszędzie tam, gdzie nie powinny – przede wszystkim na oknach i balkonach. Żądza przygód może niestety okazać się niebezpieczna – kot może się za bardzo wychylić z okna lub balkonu i po prostu z niego wypaść. Jako właściciele kotów, musimy im zapewnić najlepszą opieką również pod względem bezpieczeństwa, aby nie groziły im żadne uszczerbki na zdrowiu.

Koci opiekunowie zaopatrują się bardzo często w siatki ochronne dla kota, które można umieścić w miejscach niebezpiecznych dla kota – na oknach i balkonach.  Mają one bardzo prosty montaż, mogą być umieszczone wewnątrz lub na zewnątrz. Nie kosztują wiele, są proste w użyciu, ale bardzo wytrzymałe i nie raz uratują życie naszemu kotu!

Dla przykładu możemy polecić poniższą siatkę:

Wzmocniona siatka ochronna dla kota Trixie w kolorze oliwkowym – charakteryzuje się zwiększoną odpornością na gryzienie i działanie czynników atmosferycznych oraz promieni UV. Jest solidna i wytrzymała, o szerokości oczek 3x3cm, a więc idealna również dla małych kotów.

Jednak wszyscy dobrze wiemy, że jak kot się na coś uprze to bardzo trudno jest mu to wybić z głowy, więc prawdopodobnie tak długo będzie męczył się z tą siatką, aż w końcu ją zniszczy i uwolni sobie widoki i możliwość swobodnej obserwacji otoczenia. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w pręty zaciskowe. Stanowią one dodatkowe wyposażenie do siatek ochronnych i umożliwiają nam zachowanie jeszcze większego bezpieczeństwa, co przy bardzo aktywnych kotach jest nieocenioną pomocą.

Pręt zaciskowy Trixie jest bardzo przydatnym uzupełnieniem siatek ochronnych, chroniącym nasze koty przed niepotrzebnym niebezpieczeństwem. Umożliwia mocowanie bez konieczności wiercenia otworów lub używania gwoździ – wystarczy go rozciągnąć na potrzebną długość, którą da się ustawić od 128 do aż 320 cm. Jest to produkt wysokiej jakości, bardzo solidny i trwały. Kupując zestaw otrzymasz:

  • jeden aluminiowy teleskopowy pręt o regulowanej długości 128-320cm,
  • jeden aluminiowy pręt do przedłużenia o długości jednego metra,
  • dwa ocynkowane elementy do zacisku.

Mając kota w domu, warto zainwestować w dobre produkty, które uchronią go przed ryzykownym zachowaniem, do którego ma wrodzone skłonności. Musimy mu zapewnić bezpieczeństwo w całym domu – dobrze zabezpieczyć miejsca lub przedmioty, które mogłoby stanowić dla niego zagrożenie. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii, która źle się skończy zdrowia lub życia naszego zwierzaka. Mimo zamocowanych siatek ochronnych, nie zostawiajmy kota bez nadzoru na balkonie lub przy otwartym oknie!