Jak usunąć zapach moczu kota?

Jak usunąć zapach moczu kota?

Kota najlepiej od pierwszego dnia pobytu w nowym domu, należy przyzwyczajać do kuwety. Pozwoli to na uniknięcie wielu niepotrzebnych problemów w przyszłości, dla opiekuna kota. Czasami zdarzają się jednak różnego rodzaju wypadki, szczególnie kiedy kotek jest mały i nie do końca rozumie jeszcze, po co jest mu potrzebna kuweta. Wtedy warto znać sposoby na szybkie i skuteczne pozbycie się nieprzyjemnego zapachu kociego moczu z mieszkania.

Jeżeli chcesz zacząć od domowych sposobów, warto stworzyć odpowiednią mieszankę z produktów, które powinny znajdować się w każdym mieszkaniu. Chodzi tutaj o ocet oraz sodę. Łączymy dwa wskazane składniki, a powstałą miksturę wylewamy na miejsce, w którym nasz pupil oddał mocz. Następnie dokładnie spłukujemy powierzchnię, najpierw octem, a potem za pomocą wody. Powyższe składniki są naturalnymi pochłaniaczami zapachów. Pomogą nam one skutecznie usunąć zapach moczu kota. Jeżeli w wyniku wypadku naszego pupila, ucierpiało nasze obuwie, tutaj można użyć białego octu winnego, wody, a dodatkowo należy dodać jakiś intensywnie pachnący płyn – może to być płyn do garnków lub płyn do higieny jamy ustnej. Tak przygotowaną miksturę wylewamy na szmatkę, a następnie nakładamy na buty. W przypadku jeżeli ucierpiały nasze ubrania, dobrym pomysłem może wydawać się natychmiastowe wrzucenie ich do pralki. Jednak nie jest to do końca dobre rozwiązanie, ponieważ zwykle po praniu, intensywny zapach może w dalszym ciągu się utrzymywać.

Bardzo problematyczne może okazać się usunięcie zapachu kociego moczu z kanapy. Poleca się w tym wypadku stosowanie wody utlenionej, która powinna poradzić sobie z zapachem, Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie. Należy mieć na uwadze materiał z którego kanapa została zrobiona. Czasami zdarza się, że woda utleniona może zostawić wyraźny ślad. Zatem przed jej użyciem, należy najpierw wypróbować jej działanie na małym i niewidocznym kawałku kanapy, aby nie mieć przykrej niespodzianki.

Powszechnie dostępne są również środki chemiczne w postaci neutralizatorów i pochłaniaczy zapachów, które mają za zadania wywabienie zapachu kociego moczu. Środki te występują najczęściej w formie aerozolu, płynu lub zwykłego proszku. Nie należy obawiać się używania takich preparatów z uwagi na zdrowie kota. Są one całkowicie bezpieczne dla naszych mruczków. Ogromnym plusem tych środków, jest fakt, że po ich zastosowaniu możemy mieć pewność, że kot nie wróci w to samo miejsce, aby załatwić swoje potrzeby.

Podsumowując, niezwykle istotne jest szybkie i sprawne nauczenie kota korzystania z kuwety. Wiadomo, że zawsze zdarzyć mogą się jakieś niepożądane wypadki, zwłaszcza kiedy kociak dopiero uczy się korzystania z niej, ale miejmy nadzieję, że będą to wypadki jedynie jednorazowe, które łatwo będzie wyeliminować. Jeżeli widzimy, że zachowanie naszego kota jest notoryczne, możemy wtedy pomyśleć, co jest przyczyną takie zachowania. Warto wtedy wybrać się do weterynarza, w celu wykluczenia możliwych chorób układu moczowego.