Thrive Premium Plus

Thrive Premium Plus

Wybór dobrej karmy dla kota to długi proces, kierowany metodą prób i błędów. Trzeba pamiętać, że karma ma nie tylko smakować naszemu kotu, ale także dostarczać mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Koty to z natury drapieżcy i mięsożercy. Ich dzicy przodkowie żyjący na wolności żywili się jedynie tym, co upolowali, a mimo wszystko mieli zapewnione wszystkie witaminy, minerały i inne substancje niezbędne do prawidłowego rozwoju, cieszenia się energią i wigorem oraz zachowania odpowiedniej tkanki mięśniowej. Niestety, samo mięso zawarte w karmie nigdy nie dostarczy kotu wszystkich niezbędnych składników, np. tauryny, którą kot znajdzie np. w dzikich myszach. Z tego względu warto zwrócić uwagę również na skład karmy, w którym oprócz wysokiej zawartości świeżego mięsa powinny znaleźć się także cenne dodatki uzupełniające dietę i tworzące pełnowartościowy posiłek, np. tauryna, kwasy omega-3 i omega-6, cynk, witamina D3, itp.  Karma nie powinna zawierać dodatków zbożowych, które są dla niektórych kotów alergenne i powodują nieprzyjemne reakcje alergiczne oraz niestrawności. Niestety, wiele producentów dodaje je do swojej karmy, ponieważ stanowią tani dodatek. Jeśli nie chcemy narażać kota na problemy trawienne, najlepiej szukać bezzbożowych karm. Wszystkie powyższe kryteria spełnia karma Thrive Premium Plus.

Thrive Premium Plus dla kota jest to sucha karma, w której znajduje się bardzo duża zawartość świeżego mięsa i mała ilość pozostałych dodatków. Producent skupił się na białku i tłuszczach, które są podstawą w diecie kota, dlatego aż 70-90% udziału karmy to mięso. Duża zawartość suszonego mięsa, ale również zwiększona ilość mięsa pieczonego, zapewnia kotu nie tylko niezbędne składniki odżywcze, ale również intensywny, niepowtarzalny smak. Karma jest bezglutenowa, a więc nie zawiera żadnych zbóż. Jako źródło węglowodanów wykorzystano bataty i ziemniaki, które korzystnie wpływają na zdrowie futrzaka, a przede wszystkim są lekkostrawne i nie powodują żadnych ciężkości na żołądku. Receptura jest wzbogacona o wiele witamin i minerałów oraz najważniejszy w diecie kota aminokwas, czyli taurynę, która wspomaga pracę serca i wzrok. Dla pokrycia dziennego zapotrzebowania na wartościowe kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, w karmie zastosowano olej z łososia, który zapewnia piękną, jedwabistą, odżywioną skórę i sierść. Dzięki zawartości L-karnityny, karma Thrive Premium Plus dba także o prawidłową masę ciała, dzięki temu, że szybciej przemienia zapasy tłuszczu w energię i nie dopuszcza do gromadzenia zbędnych kilogramów.

Thrive Premium Plus opinie

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat tej karmy. Właściciele kotów bardzo ją sobie chwalą. Wyróżniają ją za bardzo dobry skład, odpowiednie zaspokojenie wszystkich żywieniowych potrzeb kota. Piszą również o tym, że od kiedy kot spożywa tę karmę, cieszy się większa energią i witalnością, co tylko potwierdza zbawienny wpływ tej karmy na zdrowie kota. Chwalą Thrive Premium Plus również za rozsądną cenę, która  pozwala nam dbać o jak najlepsze zdrowie kota za niewielkie pieniądze.