Natural Paradise XL Premium Edition

Natural Paradise XL Premium Edition

Koty to zwierzęta, które instynktownie wszystko drapią – jest to forma ich pielęgnacji pazurków, ale także wydzielanie feromonów czy sposób na zabawę i nudę. Jeśli chcesz uniknąć zadrapań na swoich meblach i ścianach, to warto zaopatrzyć się w porządny drapak.  Odpowiednio wybrany drapak będzie stanowił dla naszego kota nie tylko plac zabaw, ale również jego bezpieczny azyl i schronienie. W sklepach zoologicznych jest ogromny wybór przeróżnych drapaków, aż ciężko się zdecydować. Dla właścicieli kotów, którzy mogą pozwolić sobie na duży i wysoki drapak, szczególnie polecamy poniższe drapaki Natural Paradise.

Natural Paradise XL Premium Edition drapak dla kota

Jest to drapak z edycji specjalnej, który ma bardzo ciężkie platformy wykonane z prawdziwego drewna, dzięki czemu jest niezwykle stabilny i nie straszne mu będą szalone harce Twojego kota. Duże platformy sprawdzą się idealnie także dla kotów dużych i ciężkich ras. Drapak ma pięć różnych platform do odpoczynku – okrągły domek wykonany z drewnianych listewek, który świetnie sprawdzi się jako kryjówka; dwa okrągłe legowiska wypełnione miękkimi poduchami- jedno na dachu domku a drugie na samym szczycie; prostokątne, płaskie pięterko do leżenia i wygodny hamak (umieszczony na drewnianych ramach, więc bardzo łatwo można go zdjąć w przypadku zabrudzenia). Wszystkie miejsca są oczywiście okryte miękkim pluszem, aby kotu było ciepło i wygodnie. Drapak jest wyposażony w trzy dodatkowe zabawki pluszowe na sznureczkach, które zachęcą kota do zabawy i uchronią go przed nudą. Słupki do drapania, owinięte sizalem, są bardzo szerokie – ich średnica to aż 14,3cm, dzięki czemu zapewniają kotu bardzo dużo powierzchni do ostrzenia pazurków. Do wykonania drapaka użyto tylko naturalnych materiałów – drewno pochodzące z ekologicznych gospodarstw leśnych i ekologiczny sznurek sizalowy.  Dzięki temu drapak jest bezpieczny dla kota oraz naturalnie prezentuje się w mieszkaniu i jest łatwy w pielęgnacji – zabrudzenia na drewnianych częściach wystarczy przetrzeć ściereczką. Wszystkie pluszowe poduszki są przypięte na rzepy, więc w razie potrzeby można je odpiąć i wyprać w pralce ( w temperaturze do 30 stopni). Drapak jest dostępny w pięciu kolorach: kremowym, ciemnobrązowym, czarnym, bordowym i jasnoszarym. Jego wymiary całkowite to 105 x 90 x 175 cm.

Drapak Natural Paradise XXL

Jeśli chcesz jeszcze większy drapak dla swojego kota to ten będzie idealny. Ma regulowaną wysokość – od 200 do aż 265 cm.  Jest wykonany z takich samych materiałów jak powyższy drapak, więc jest w pełni naturalny i bezpieczny dla kota i środowiska. Różni się jedynie konstrukcją – nie ma domku, ale za to jest wyposażony w większą ilość legowisk. Posiada dwa okrągłe i bardzo miękkie legowiska, trzy płaskie, prostokątne platformy widokowe, 2 hamaki i 3 pluszowe zabawki. Drapak jest niezwykle stabilny – można go zamontować do sufitu lub do ściany. Idealny dla dużych i ciężkich kotów, będzie stanowił wyjątkowy plac zabaw!