Zapachowe żwirki dla kotów

Zapachowe żwirki dla kotów

Poza tym, że wyróżniamy żwirki niezbrylające się, zbrylające się i silikatowe, możemy również wybrać zapachowe żwirki dla kotów. Jak wiadomo koci mocz ma bardzo intensywny zapach, podobnie jak kał. Nie zawsze możemy od razu po załatwieniu przez kota swoich potrzeb wymienić żwirek w kuwecie. Odpowiedni zapach może zneutralizować nieprzyjemne zapachy roznoszące się w miejscu gdzie stoi kuweta. Oczywiście w tym celu warto stosować także filtry węglowe, które doskonale pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Zatem, jakie rodzaje żwirków będą odpowiednie?

Żwirki silikonowe – bardzo wydajne

Jeśli wybierać najskuteczniejszy żwirek, który neutralizuje zapachy, a jednocześnie jest wydajny, to będzie to żwirek silikatowy. Jest 4 razy bardziej wydajny od żwirku zbrylającego się. Skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy nawet w ciągu sekundy, a ponadto, jest odpowiedni dla alergików, gdyż nie pyli. Żwirek jest całkowicie biodegradowalny, co jest jego dużą zaletą. Nawet najlepiej pochłaniający nieczystości żwirek nie będzie odpowiedni dla kotów o szczególnych potrzebach, które muszą mieć niezależnie od neutralizacji zapachów bardzo często wymieniany żwirek. W tym przypadku sprawdzi się żwirek niezbrylający się. Stworzony jest z drewnianych włókien, zatem w 100% biodegradowalny. Dzięki odpowiedniej technologii wykonania neutralizuje nieprzyjemne zapachy na długo, zamyka płyny zapewniając odpowiedni poziom higieny.

Zapachowe żwirki dla kotów – które będą odpowiednie?

Trzeba jasno sobie powiedzieć, że na żwirku nie można oszczędzać, gdyż koty, które lubią przekopywać żwirek po załatwieniu potrzeb fizjologicznych muszą mieć taką możliwość, zatem dno kuwety nie może być widoczne. Wracając jednak do kwestii zapachów, to najlepszy będzie zapach naturalny, wszak mocz kota może zmienić zapach żwirku, a ten może spowodować, że kot nie będzie chętny do skorzystania z kuwety mimo, że nie będzie jeszcze konieczności wymiany żwirku na nowy. Można wybrać ciekawe zapachy, np. żwirek o zapachu pudru dla niemowląt, lawendowy czy też kwiatowy. Zawsze jednak trzeba obserwować reakcję kota, który może nie zaakceptować danego zapachu. Na pewno dobrym wyborem będzie ekologiczny żwirek o zapachu trawy. Jak widać wybór żwirku dla kota nie jest taki prosty. Trzeba pamiętać również, że rodzaj żwirku należy dopasować do rodzaju kuwety. W specyfikacji producenta znajdziemy informację, jaki żwirek najlepiej używać. Warto zapewnić kotu jak najlepsze warunki, gdyż tylko wtedy nie będziemy mieć problemu z załatwianiem się poza kuwetą, co wbrew pozorom przy nieodpowiednim wyborze kuwety i żwirku nie jest takie rzadkie. Wiele zapachowych żwirków można znaleźć w przystępnej cenie, co pozwoli zaoszczędzić na produkcie, którego używa się bardzo często.