Żwirek dla kota silikonowy — czym się kierować przy wyborze?

Żwirek dla kota silikonowy — czym się kierować przy wyborze?

Koty to zwierzęta, które kojarzą się z czystością. Te futrzaki słyną z uwielbienia do mycia futerka i stronią od wszelkich zabrudzeń. Warto jednak zadbać o to, aby zapewnić swojemu pupilowi odpowiednie warunki do załatwiania potrzeb. Niezbędne do tego okażą się kuwety oraz żwirek. Zwłaszcza ten ostatni produkt ma wpływ nie tylko na komfort zwierzęcia, ale także ludzkich domowników. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na żwirek dla kota silikonowy i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Żwirek silikonowy dla kota – dlaczego najlepiej go wybrać?

Wielu opiekunów zastanawia się, jaki produkt najlepiej wybrać do kociej kuwety. W naturze te zwierzęta szukają piaszczystych obszarów do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych oraz zagrzebania odchodów. Warto jednak wiedzieć, że naturalny piasek w kuwecie w domu nie będzie najlepszym rozwiązanie. Przede wszystkim nietrudno o to, aby takie wypełnienie obsypywało się na posadzkę. Poza tym piasek nie ma właściwości chłonnych i bakteriobójczych tak jak żwirek silikonowy. Z tego względu warto zainwestować w odpowiednie produkty do wypełnienia kociej kuwety.  Wśród zalet zastosowania żwirku silikonowego można wymienić:

  • doskonałe pochłanianie przykrych zapachów

Opieka nad kotem wcale nie musi się wiązać z przykrym aromatem unoszącym się w domu. Wystarczy zdecydować się na produkt o silnych właściwościach chłonących nieprzyjemne zapachy. Dokładnie takimi cechami charakteryzuje się żwirek dla kota silikonowy. Doskonale pochłania przykre aromaty, przez co podnosi się komfort mieszkania z czworonogiem. Na rynku można znaleźć produkty neutralne, a także te, które nadają wnętrzu zapach lawendy, morski lub inny. Dzięki temu z łatwością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. 

  • duża chłonność wilgoci 

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie wypełnienia do kuwety, jest zdolność do pochłaniania wilgoci. Wiele osób poleca właśnie żwirek dla kota silikonowy ze względu na właściwości higroskopijne. Jego cząsteczki mogą wchłonąć nawet do kilkadziesiąt razy więcej wilgoci niż ich masa. Dzięki temu to skuteczny i efektywny sposób na to, aby Twoje zwierzę miało komfortowe i higieniczne warunki do potrzeb fizjologicznych. Co więcej – ze względu na takie właściwości żwirek silikonowy nie trzeba wymieniać z taką samą częstotliwością, jak inne produkty.

  • bardzo niski poziom pylenia

Opiekunowie kotów często narzekają na to, że wypełnienie kuwety pyli się i w konsekwencji zabrudza posadzkę. Decydując się na silikonowy żwirek dla kota, nie musisz mierzyć się z tym problemem. Produkt ma bardzo niski poziom pylenia, przez co jego zastosowanie jest komfortowe również dla opiekunów.

  • antybakteryjność 

Na rynku są także dostępne żwirki silikonowo o właściwościach antybakteryjnych. Dzięki temu można zadbać o większą higienę w kuwecie oraz obniżenie zagrożenia infekcji. 

  • łatwość w obsłudze

Wiele osób zastanawia się, jak rozpoznać, że to czas na zmianę żwirku w kuwecie. W przypadku wybrania produktu silikonowego bez trudności zobaczysz, kiedy należy wymienić wypełnienie. Jeśli cząsteczki żwirku silikonowego zmienią odcień na żółty, to znak, że czas nasypać nowy produkt. Dzięki temu znacznie łatwiej zadbasz o zachowanie higienicznych warunków dla Twojego pupila. W zależności od zwierzaka żwirek silikonowy należy wymieniać co około 14 dni. 

Zastosowanie żwirku silikonowego dla kota to idealne rozwiązanie dla każdego kociego opiekuna. Zapewniają one higieniczne warunki w kuwecie, a przy tym pomagają w neutralizowaniu przykrych zapachów odchodów. To także świetny wybór dla osób, które cenią sobie długotrwałość i brak konieczności częstej wymiany wypełnienia. 

Żwirek silikonowy dla kota – o czym warto pamiętać przy wyborze?

Choć żwirek silikonowy dla kota ma wiele zalet, to zanim zdecydujesz się na zamówienie konkretnego produktu, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

  • Praktyczne zastosowanie

Tradycyjny żwirek silikonowy pochłania wilgoć z kuwety. Warto jednak wiedzieć, że niektóre produkty mają także tendencje do zbrylania się, co ułatwia sprzątanie. Jeśli cenisz sobie wygodę, warto zastanowić się nad wyborem tych drugich. Korzystne także jest zamówienie żwirku silikonowego antybakteryjnego, gdyż pozwala on na zachowanie bardziej higienicznych warunków we wnętrzu.

  • Zapach

W zależności od preferencji opiekun może zdecydować się na produkt neutralizujący zapach odchodów lub taki, który także aromatyzuje wnętrze. Na rynku można zaobserwować wiele wersji silikonowych żwirków – lawendowe, morskie czy cytrusowe. 

  • Preferencje zwierzęcia

Należy pamiętać, że duże znaczenie przy wyborze żwirku, mają także preferencje kota. Obserwuj swoje zwierzę, gdyż niektóre czworonogi mogą reagować alergicznie na określone wypełnienie kuwety.

  • Cena

Na rynku można znaleźć silikonowe żwirki dla kota w różnym przedziale cenowym. Warto wybierać takie, które charakteryzują się możliwością długiego wykorzystania. Do tego decydując się na zakupy w sklepie internetowym, takim jak Kiwi ZOO, masz szansę kupić żwirek silikonowy dla kota w korzystnej cenie.

Zwracając uwagę na takie elementy, znacznie łatwiej zamówisz odpowiednie wypełnienie do kuwety.