Golden Retriever – jak dobrać odpowiednią karmę

Golden Retriever – jak dobrać odpowiednią karmę

Jednym z fundamentów właściwej opieki nad zwierzęciem jest jego prawidłowe żywienie, będące też częścią codziennej pielęgnacji. Każdy opiekun zwierzęcia w pewnym momencie stanie przed wyborem, jaką karmę zamówić lub jaką smycz oraz szelki dla kota wybrać. Dowiedz się więc, jak dobrać odpowiednią karmę dla psa rasy Golden Retriever i czym powinien się przy tym kierować opiekun takiego czworonoga.

Czym charakteryzuje się rasa golden retriever?

Jeśli zdecydujesz się na psa rasy Golden Retriever, to pamiętaj przede wszystkim o tym, że to bardzo radosne, żywiołowe i aktywne czworonogi. Są wyjątkowo inteligentne i szybko uczą się komend oraz sztuczek. W związku z tym mają duże zapotrzebowanie na energię, którą należy uzupełniać w każdym posiłku. Istotne jest to, że niestety zwierzęta te narażone są też na dysplazję stawu biodrowego, dlatego należy to uwzględnić, gdy zastanawiasz się, jakie składniki odżywcze planujesz im dostarczyć. Miewają one także problemy z alergiami i żołądkiem. Jak widać, ich układ pokarmowy jest wrażliwy, trzeba więc karmić je dobrze dobranymi karmami.

Słynny jest także apetyt Golden Retrieverów. Mówi się, że zjedzą tyle pokarmu, ile dostaną, nawet jeśli będą już najedzone. Dlatego też należy kontrolować kaloryczność karmy oraz jej podawaną ilość. Najlepiej jest serwować zwierzęciu posiłki dwa razy dziennie. Muszą one zawierać ściśle odmierzone porcje, by pies nie przejadał się, co może skutkować w jego przypadku nadwagą.

Jak karmić psy golden retriever?

Psy Golden Retriever potrzebują więc wysokoenergetycznej karmy, która w pełni zaspokoi ich potrzeby pod tym względem. Zwróć uwagę na jej skład – powinno w niej przede wszystkim dominować mięso dobrej jakości, tak samo w przypadku suchego, jak i mokrego pożywienia. Na uwagę zasługują takie marki producentów karmy jak Pan Mięsko. Można podawać zwierzakom zarówno pożywienie w formie suchych chrupek, jak i wysokomięsnych, mokrych puszek. Najważniejsze jest dopasowanie ilości karmy do indywidualnego zapotrzebowania psa – jego trybu życia, wieku, stanu zdrowia, płci oraz kondycji.

Sklep z karmami dla psów i akcesoriami dla zwierząt

Psy rasy Golden Retriever powinny więc być karmione ściśle dozowaną karmą z wysoką zawartością mięsa, dopuszczalny jest także dodatek warzyw i owoców. Warto jest wybierać karmy od sprawdzonych producentów, które dostępne są na przykład w sklepie internetowym zoo24. Znajdziesz tam też mnóstwo akcesoriów także dla innych zwierząt, na przykład smycze dla kotów czy szelki bezuciskowe dla kota oraz wiele przydatnych wskazówek dotyczących żywienia psa lub innego domowego pupila.