5 najlepszych drapaków dla kota

5 najlepszych drapaków dla kota

Właściciele kotów często stają przed nie lada wyzwaniem – jaki drapak dla kota wybrać? Na rynku jest ich całe mnóstwo. Różnią się wielkością, kolorem, materiałem, z którego są wykonane, wbudowanymi dodatkowymi atrakcjami i oczywiście ceną. Przy wyborze drapaka warto zwrócić uwagę na:

  • materiał – powinien być naturalny i bezpieczny dla naszego kota,
  • stabilność – musi być na tyle solidnie wykonany, aby nie chwiał się i nie przewrócił,
  • rozmiar – zależy od tego, jakiej wielkości jest nasz kot, ile kotów mamy w mieszkaniu i przede wszystkim od tego, jakie duże jest nasze mieszkanie i ile miejsca możemy przeznaczyć na drapak.

Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych drapaków dla kota:

Drapak z drabinką DOMEK Z PIERNIKA

Dzięki drabince drapak jest odpowiedni dla każdego kota – nawet tego, który ma problemy ze skokami na wysokie platformy. Jest wykonany z naturalnego sizalu i miękkich tkanin wyścielających poszczególne platformy. Rozbudowana konstrukcja zapewnia bardzo dobrą stabilność, ale także wiele atrakcji dla kota – drapak posiada bardzo dużo legowisk, domek, hamak i piłeczki do zabawy. Jest wysoki, dzięki czemu kot będzie miał z góry idealny punkt widokowy. Można go ustawić w roku lub rozłożyć wzdłuż. Ze względu na swoje rozmiary i ilość atrakcji jest to idealny drapak dla posiadaczy większej kociej gromadki.

Drapak Karlie Nala

Swój unikatowy wygląd zawdzięcza wykonaniu z prawdziwych pni drzew – każdy drapak ma swój niepowtarzalny design. Powierzchnia przeznaczona do drapania jest obita naturalnym sizalem, legowiska są wyścielane długowłosym pluszem, a koszyczki wykonane są z plecionki z papierowej liny. Na spodzie znajduje się domek stanowiący idealną kryjówkę dla kota, a na szczytach pni są umieszczone dwa przytulne legowiska. Drapak posiada także dodatkową zabawkę – pluszową piłeczkę zamocowaną na sznurku pod jednym z legowisk.

Drapak Jaskinia Niedźwiadka

Bardzo stabilny drapak z dużą pluszową platformą, do której prowadzi sizalowa drabinka. Na samej górze znajduje się mięciutkie legowisko, z którego kot może obserwować otoczenie, a pod nim hamak oraz urocza platforma do leżenia w kształcie łapy. Drapak posiada również wyścielany pluszem domek, który może stanowić idealny azyl dla kota. Dobrze sprawdzi się dla więszej ilości kotów.

Drapak Kitty’s Playhouse

Jaka sama nazwa wskazuje – drapak stanowi świetny plac zabaw dla kota. Jest wykonany z surowego drewna sosnowca.  Posiada trzy platformy, na których kot może się wylegiwać oraz dwupiętrowy domek z licznymi otworami. Główną atrakcją tego drapaka jest duże, obrotowe koło wykonane z naturalnego sizalu i filcu – świetna zabawka, którą kot może obracać i drapać. Dzięki masywnej podstawie drapak jest wyjątkowo stabilny.

Mini drapak dla kota Natural Paradise

Idealny drapak do mniejszych pomieszczeń – dzięki swoim rozmiarom nie zajmuje wiele miejsca. Jest wyposażony w drewniany domek z pluszową poduszką w środku, miękkie legowisko na szczycie oraz dodatkową platformę do odpoczynku. Wykonany z naturalnego drewna i sizalu, będzie pasował do każdego mieszkania.