Automat na karmę dla kotów – jaki wybrać?

Automat na karmę dla kotów – jaki wybrać?

Wiele osób zastanawia się jaki wybrać automat na karmę dla kotów Możliwości jest całkiem sporo, bo są automaty przeznaczone dla jednego kota oraz takie dla posiadaczy kilku kotów. Zatem pierwszym kryterium wyboru będzie liczba kotów do wykarmienia.

Automat na karmę dla kotów – jaki wybrać dla gromady kotów?

Jeśli w domu masz prawdziwą gromadę, to możesz im sprawić automat działający na mikroczipy. Jak wiadomo wielu właścicieli kotów wszczepia swoim pupilom mikroczipy dzięki którym w razie zgubienia się ich właściciele mogą zostać zidentyfikowani. Każdy mikroczip ma swój indywidualny numer, który może zostać zakodowany w automacie. Dzięki temu kiedy kot podejście do podajnika, a jest wpisany do bazy otworzy się dla niego miska z karmą. Kiedy jednak podejdzie drugi raz o nie swojej porze nie będzie mógł zjeść posiłku, gdyż pozostałe miski będą zaprogramowane dla innych kotów. Takie automaty mają zapobiegać podjadaniu pokarmu przez kocie łakomczuszki, kocim niejadkom. Poza tym automat monitoruje ile karmy zjadł kot. Dzięki temu właściciel po przyjściu do domu wie który kot miał dziś dobry apetyt, a któremu on z jakiegoś powodu nie dopisuje. Dzięki temu nawet nie będąc obecnym w domu można szybko zauważyć złe kocie samopoczucie. A co jeśli, któryś z kotów nie ma mikroczipa? I na to jest rada. Mianowicie wystarczy specjalna zawieszka na obrożę, która może być rejestrowana przez automat i jest dołączona do zestawu. Oczywiście warto podkreślić, że automat z mikroczipem może być zastosowany również dla jednego kota. Sześć misek, to sześć posiłków, a zakładając, że kot je 3 razy dziennie, to można zapewnić mu wyżywienie na całe dwa dni. Dzięki temu wyjeżdżając na weekend nie trzeba prosić sąsiadów o dokarmianie kota. Oczywiście w ten sam sposób działają urządzenia, które w owe mikroczipy nie są wyposażone, z tą różnicą, że w tym przypadku miska zawsze będzie dostępna o określonej porze, a w przypadku automatu na mikroczip otwiera się po zarejestrowaniu kociego mikroczipa.

Automat na karmę z regulacją czasu i porcji – idealny dla kotów na diecie

Koty bardzo często mają różnorodne diety. Koty sterylizowane czy kastrowane muszą dostawać odmierzone porcje, gdyż mają spore tendencje do tycia. Koty chore często mają specjalną dietę i mogą jeść tylko określone porcje posiłków, dlatego w takim przypadku posiadanie automatu na karmę z regulacją czasu uruchamiania podajnika i regulacją wielkości porcji jest bardzo ważne. Możesz zatem precyzyjnie określić w gramach ilość karmy i nie martwić się, że Twój kot zjadł zbyt mało lub zbyt dużo. W dodatku niektóre bardziej zaawansowane modele mogą na bieżąco odmierzać ile karmy ubyło z miski, a dzięki temu wiesz czy Twój kot nie jest osowiały i bez apetytu. Niewątpliwie automaty na karmę, zarówno te z ręczną regulacją czasu, jak i wyświetlaczem LCD są bardzo dobrym wyborem.