Budki dla kota

Budki dla kota

Często zastanawiamy się nad tym, jakie legowisko dla kota wybrać. Powinno być przytulne i stanowić idealne miejsce do odpoczynku. Kot potrzebuje mieć swój azyl, w którym będzie się czuł bezpiecznie i komfortowo. Czasami chce pobyć w samotności, skryć się przed czymś, co go przestraszyło, dlatego ważne jest, aby jego schronienie było całe kryte, by mógł się tam cały schować. Idealnym rozwiązaniem są legowiska-budki dla kota. Jest to rodzaj zamkniętego legowiska z jednym wejściem, w którym kot może się wylegiwać i skryć przed otoczeniem. Najlepiej jak budka jest ciepła, wyścielana np. poduszką, ponieważ koty uwielbiają przytulne miejsca, które je chronią przed obniżonymi temperaturami. Budkę warto postawić w takim miejscu, aby kot miał możliwość obserwowania wszystkiego, co się dzieje dookoła. Budki są dostępne w wielu wariantach – np. drewniane czy pluszowe. Każdy z pewnością znajdzie budkę, która będzie dobrze komponowała się z wystrojem wnętrza. Jeśli mamy kota wychodzącego na zewnątrz to, zwłaszcza w czasie niskich temperatur, dobrym pomysłem są budki dla kota na zime, które możemy umieścić na podwórku, aby ochronić kota przed chłodem.

Oto krótki przegląd najciekawszych budek dla kota:

Drewniane budki dla kota

Natural Paradise Puzzle – uroczy domek dla kota z miękką poduszką na dachu. Ma przymocowane dwie miseczki, dzięki czemu kot w razie pragnienia lub głodu nie musi nawet z niej wychodzić – wystarczy, że wystawi głowę przez jeden z otworów.

Lulu do montażu na ścianie – pomysłowo wykonana budka w kształcie rombu, wyścielana przytulną, pluszową poduszką. Można ją zamontować na ścianie, a wysokość wybrać zgodnie z upodobaniami kota. Dzięki tej kryjówce będzie mógł obserwować całe swoje królestwo.

Legowiska budki dla kota

Little Mouse – urocza szara budka w kształcie myszy. Posiada szeleszczący materiał i dodatkowe grzechotki, a więc zapewni kotu wiele frajdy. Jest bardzo miękka i wygodna, więc po zabawie, kot z zadowoleniem może sobie uciąć w niej drzemkę.

Trixie Swing – ciepła budka, wyścielona pluszem, która po zewnętrznej stronie jest obita sizalem, a więc stanowi jednocześnie drapak dla kota.

Budki dla kota na zimę

Maisonette – domek z tarasem do postawienia na zewnątrz. Świetnie sprawdzi się dla kotów wychodzących, uchroni je przed niską temperaturą, deszczem i śniegiem.

Słoneczny Dach – dwupiętrowa budka na zewnątrz, idealna dla większej ilości kotów, ponieważ składa się z dwóch domków o oddzielnych wejściach.

Tanie budki dla kota

Big Baby – budka wykonana z filcu, która jest złożona z dwóch części mocowanych za pomocą zamka błyskawicznego. Górną część w razie potrzeby można zdjąć i zostawić kotu odkryte legowisko.

Namiot dla kota – przyjemna w dotyku budka w postaci namiotu, wykonana z pluszowego materiału zapewniającego wygodny odpoczynek.

Ciepłe budki dla kota

Trixie Minou – budka o niezwykle grubych, miękkich ścianach, która ogrzeje kota nawet w najzimniejsze wieczory. Posiada dodatkowe długie futerko przy wejściu.

Pawz&Pepper Sunny  – prosta w wykonaniu, ale bardzo funkcjonalna budka dla kota. Jest niezwykle ciepła, cały środek został dodatkowo obity cieplutkim materiałem, dzięki któremu kot nie będzie marznąć.