Cat’s Best

Cat’s Best

W życiu codziennym coraz większe znaczenie zyskuje obecnie troska o środowisko. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi odnośnie konieczności ograniczenia ilości produkowanych przez siebie odpadów. Śmieci generujemy dosłownie na każdym kroku; w kuchni, łazience, w trakcie pracy, na wysypiska trafiają one również z naszej szafy. Jednak mało z nas zastanawia się ile zbędnych odpadów z nasza skromną pomocą produkują nasi pupile. Kilogramy zużytego żwirku, opakowania, saszetki i puszki po karmach- to również powinno ulec zmianie. Sprawdź jak ograniczyć ilość odpadów nie rezygnując z dbania o zdrowie i higienę kota.

Zacznijmy od opakowań z karmą dla kota. O ile niektórzy z producentów suchego pokarmu dla zwierząt decydują się na przechowywanie i transport swoich produktów w kartonowych pudełkach i metalowych puszkach, to szerokie grono ogólnodostępnych wyrobów opakowane jest w tworzywa sztuczne. Nic dziwnego- saszetki są tańsze w produkcji, hermetyczne i łatwe do porcjowania. Jeśli chcesz zatem wybrać karmę w 100% ekologiczną sprawdź czy jej opakowanie nadaje się do recyklingu, a następnie umieść ją w odpowiednim koszu na śmieci.

Ekologiczną alternatywą żwirków sztucznych i silikonowych są te stworzone z naturalnych materiałów, czyli różnego rodzaju glin, lub roślinnych komponentów. Te pierwsze mają jedną istotną wadę, rozmazują się na akcesoriach w trakcie wymiany oraz przyklejają się do futra kotów obdarzonych bujną grzywą. Nie oznacza to jednak, że właściciele kotów długowłosych muszą polegać na niebiodegradowalnych żwirkach silikonowych. Istnieją bowiem ich naturalne alternatywy, które skutecznie uniemożliwiają sklejanie się sierści pupila. Te właściwości posiada marka wyspecjalizowana w produkcji podkładów takich jak żwirek Cat’s Best. Zobacz co mają w swojej bogatej ofercie:

  • Cat’s Best Small pellets– to w 100% ekologiczny rodzaj wypłenienia kuwety, idealny dla kotów z długa sierścią, poniewaz nie klei się do futra i do łap. Mimo słabych właściwości wiążących roślinny żwirek doskonale pochłania zapachy i wilgoć, jest łatwy do usunięcia z kuwety, poniewaz drobinki nie przyklejają się do łopatki, ani dna pojemnika. Jest wydajny i biodegradowalny- pozwala zatem ograniczyć ilość odpadów. 
  • Cat’s Best Original lub Cat’s Best Eco Plus – żwirek zbrylający, zgodnie z opiniami właścicieli kotów jeden z najbardziej wydajnych na rynku. Powstał z włókien drzewnych, dlatego jest w 100% zdrowy dla środowiska. Specjalna technologia przetwarzania elementów roślinnych zastosowana przy produkcji zapewnia maksimum chłonności. Żwirek ten jest bardzo wygodny, jeśli mowa o utrzymywaniu czystości w kuwecie. Zbija się w łatwe do wyciągnięcia za pomocą łopatki bryłki.  Stosunkowo długo neutralizuje również przykry zapach kocich odchodów. 
  • Cat’s Best Universal- jest w 100% naturalny, bo wykonany z włókien roślinnych żwirek do kuwety kota, ale nie tylko. Specjalna formuła oraz kształt i wielkość drobinek czynią go podkładem uniwersalnym. Spokojnie korzystać mogą z niego nie tylko koty, ponieważ może stanowić ściółkę dla gryzoni, czy ptaków.  

W ofercie sklepów dostępne są także inne rodzaje wkładów do kuwet dla kotów, niż te produkowane przez Cat’s Best. Żwirek Cat’s Best mniej lub bardziej ekologiczny dostępny jest także w formie zapachowej wyściółki do kociej kuwety. Trzeba jednak pamiętać, że owocowa lub lawendowa woń z kuwety, przyprawiać może kota o mdłości i skutecznie zniechęcać go do załatwiania swoich potrzeb w miejscu do tego przeznaczonym. Wszystko jednak uzależnione jest od indywidualnych preferencji kota. Te, które nie do końca akceptują perfumowaną wyściółkę w kuwecie na pewno zgodzą się na w pełni naturalny i bezzapachowy żwirek dla kota Cat’s Best.