Catz Finefood

Catz Finefood

Koty to bezwzględni drapieżnicy i mięsożercy. Na wzór ludzkich hipsterów w środowisku naturalnym raczej niechętnie sięgałby po produkty zawierające gluten. Jednak w przypadku tych uroczych zwierzątek rezygnacja z produktów zbożowych w diecie wśród wynika z konieczności, nie trendów żywieniowych. Produkty zbożowe takie jak owies, jęczmień pszenica i cała rzesza warzyw i owoców w regularnych posiłkach kota mogą wyrządzić mu realna krzywdę. Sprawdź co i dlaczego powinien jeść Twój pupil, aby zachować zdrowie, a co za tym idzie żyć długo i szczęśliwie. 

Koty nie trawią składników roślinnych, ponieważ w ich ślinie brak jest amylazy- enzymu odpowiedzialnego za przyswajanie białek roślinnych oraz węglowodanów. W kociej diecie są one zwyczajnie zbędne. Nie oznacza, to jednak, że koty nie mogą zjadać ich w rozsądnych ilościach. W spadku przodkowie zostawili im bowiem umiejętność przetworzenia niewielkiej ilości produktów roślinnych, które znajdują się w brzuchu świeżo upolowanego mniejszego zwierzęcia. Jednak  długotrwałe i regularne serwowanie mu szkodliwych dla niego owoców matki ziemi w pokarmie może wywołać szereg niepożądanych dolegliwości tj. niestrawności, biegunki, wymioty, wysypki na skórze, uporczywe drapanie, zatrucia, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć pupila.   Natura za to  wyposażyła je w szereg mechanizmów, które pozwalają im na trawienie upolowanej przez zdobyczy.

Przykładem bogatej w mięso, a co za tym idzie białko i całkowicie bezzbożowej karmy może być Catz Finefood. Opinie na temat diety proponowanej przez światowej sławy Niemiecką markę sytuują ją na szczycie listy zdrowych karm dla kota PREMIUM.

Jest to przykład świetnie zbilansowanej i pełnowartościowej, a przede wszystkim bezzbożowej karmy dla kotów. W Zależności od wybranego smaki w składzie karmy znajdują się jednogatunkowe produkty, czyli mięso z ekologicznych i sprawdzonych gospodarstw oraz ryby z własnych połowów. Jakość składników karmy nie odbiega niczym od produktów, którymi żywią się ludzie. Mięso i podroby użyte przy produkcji karmy zostało stworzone w konsultacji z dietetykami oraz lekarzami weterynarii. Karma posiada wszystkie niezbędne atesty. Dzięki rezygnacji z produktów roślinnych na rzecz źródła białka zwierzęcego, karma Finefood jest wyjątkowo lekkostrawna. Nic dziwnego ponieważ receptura tych specjałów została oparta o dietę dzikich kotów. Zawiera witaminy i minerały oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania kociego organizmu. 

Skład karmy jest maksymalnie jak to tylko możliwe zbliżony do do zasad żywienia kotów w środowisku naturalnym. W związku z tym pozwala na zrównoważony i zdrowe żywienie kota, dając mu jednocześnie szansę na zaspokojenie potrzeb wynikających z ich odziedziczonego po przodkach instynktu łowieckiego. Nie znajdziesz w jej składzie niebezpiecznych dla zdrowia pupila mięsa formowanego, mączki kostnej, wyżej wspomnianych zbóż, roślinnych substytutów niezbędnego kotu białka, cukru, sztucznych barwników, aromatów czy konserwantów. 

W związku z tym, że w recepturze Finefood na próżno szukać szkodliwych dla kota składników, a mięso użyte przy produkcji konkretnych smaków jest jednogatunkowe Finefood sprawdza się jako istotna część diety eliminacyjnej. Ten rodzaj żywienia jest niezbędny w trakcie terapii, mającej na celu ustalenie i wykluczenie z posiłków kota składników, które szkodzą pracy żołądka i jelit pupila. O ofercie sklepów dostępne są smaczne dania przeznaczone dla kotów dorosłych, tj. Catz Finefood Purr. Te konkretne produkty dedykowane są dla kotów, które cierpią z powodu dolegliwości trawiennych. Marka wypuściłą także na rynek serię przeznaczoną dla małych kotków, czyli – Catz Finefood Kitten.