Ceramiczna miska dla kotów – kiedy wybrać?

Ceramiczna miska dla kotów – kiedy wybrać?

Wybór odpowiedniej miski dla kota ma duże znaczenie. Wszak odpowiednio dobrana miska zapewnia zwierzęciu nie tylko wygodę, ale także zdecydowanie większą funkcjonalność. Tutaj doskonałym wyborem wydaje się być model ceramiczny.

Ceramiczna miska- wybór podyktowany wygodą

Oczywiście ceramiczna miska dla kota jest droższa niż tak wykonana choćby z plastiku, jednak trzeba powiedzieć, że jest też zdecydowanie lepsza. Otóż jest cięższa, dzięki temu kot nie będzie wylewać wody, przewracać jej, aby jeść z podłogi. Każdy opiekun kota wie, że te zwierzęta czasami zamiast jeść z miski to wolą się nią bawić, z kolei wolą jeść z paneli czy nawet dywanu. A więc dzięki misce ceramicznej opiekunowie zaoszczędzą czas, który wcześniej musieliby przeznaczyć na sprzątanie. Swoją drogą utrzymanie miski w czystości jest zdecydowanie łatwiejsze, wszak można ją myć nie tylko ręcznie, ale też w zmywarce.

Lepszy wybór dla kota

Skoro już wiemy, że koty czasami i zwyczajnie miskami się bawią, a przez to brudzą to warto poruszyć jeszcze temat ekologii i zdrowia. Miski plastikowe niestety mogą się kruszyć i na powierzchni znajdują się plastikowe drobinki w rozmiarze nano, które są przez koty spożywane, co oczywiście ma negatywny wpływ na zdrowie. Ponadto miski z plastiku trzeba często wymieniać, a to jak wiadomo nie jest ekologiczny materiał. Z kolei misek z ceramiki nie trzeba tak często wymieniać, chyba że się stłuką, ale to może się raczej zdarzyć wam, niż kotu. Warto jeszcze poruszyć aspekt zapachowy, a mianowicie w plastik bardzo szybko wchłaniają się zapachy, przez co kot może niechętne spożywać z niej posiłki. Znowu tego problemu nie ma w przypadku misek ceramicznych. Oczywiście taka miska nie będzie tez przesuwała się po podłodze, dzięki temu kotu będzie wygodnie podczas spożywania posiłku, a jedzenie nie będzie z niej wypadać. Zaletą ceramiki jest to iż nie wchodzi w żadne relacje chemiczne z jedzeniem czy piciem. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że dojdzie do reakcji alergicznej u zwierzęcia.

Estetyka ma znaczenie

Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o samej estetyce. Wszak i ona ma duże znaczenie. Miski ceramiczne występują nie tylko w wielu rozmiarach, lecz także mogą znacząco różnić się estetyką. Dzięki temu bardzo łatwo dopasować je do danego wnętrza, niezależnie czy jest utrzymane w aranżacji glamour czy stylu industrialnym, a nawet high-tech. Miski ceramiczne dla kota są najlepszym wyborem. Dlatego też polecamy w je. Choć są zdecydowanie droższe niż modele z plastiku czy innego tworzywa sztucznego to jednak łatwiej utrzymać je w czystości. Ale nie pochłaniają też zapachu jedzenia. Jeżeli wasz kot lubi wyrzucać jedzenie z miski i ją przewracać to zamieniając wersję plastikową na ceramiczną pozbędziecie się tego problemu.