Najlepsze miski dla kotów

Najlepsze miski dla kotów

Każdy opiekun kota staje przed wieloma dylematami, które dotyczą choćby kastracji czy wyboru karmy. Ale wiele osób zapomina że ważny jest także wybór miski. Dlatego też dzisiaj przedstawimy wam najlepsze miski dla kotów.

Wybór ma znaczenie

Każdy kot jest inny, dlatego też przy wyborze miski należy uwzględniać stan zdrowia kota, jego preferencje czy sam charakter. Oczywiście najlepszym wyborem wydają się być miski porcelanowe, które są estetyczne, ale też stosunkowo ciężkie, dzięki temu kot nie będzie ich przewracał czy wyrzucał z nich jedzenie. Duża zaletą jest też to, że ceramika nie wchodzi w reakcje z żadnymi składnikami, dzięki temu nie będzie powodować alergii u kota. Jednak łatwo ją stłuc, ale to akurat nie wydaje się dużą wadą, jeżeli będzie się ostrożnym. Można także wybrać miski z tworzywa sztucznego, które jak można się domyślić są bardzo tanie, choć ich estetyka nie jest już specjalnie imponująca. Są one bardzo lekkie, a więc kot może je przesuwać czy nawet się nimi bawić, a przy tym takie miski mogą się też ślizgać po podłodze, co znacząco utrudnia zwierzakowi jedzenie. Jednak te miski mają też solidną zaletę, czyli cenę, wszak kosztują dosłownie kilka złotych, a i w pewnych sytuacjach lekkość jest zaletą, bo jeżeli wychodzicie z kotem na spacer w ciepłe dni to taka miska będzie wtedy idealna, podobnie jeżeli wybieracie się na wyjazd i kot jedzie z wami. Są jeszcze modele wykonane z metalu, a dokładnie stali nierdzewnej, które mają nowoczesny design, choć nieco surowy. Swoją drogą mogą być też myte w zmywarce. Są one lekkie, ale nie tak lekkie jak te plastikowe, a z całej grupy są jednak najtrwalsze i rzeczywiście trudno je uszkodzić. Ale niestety nie są też pozbawione wad, a dokładnie jednej wady, a mianowicie mogą wchodzić w reakcje z jedzeniem i przez to wywoływać alergie pokarmowe u zwierzęcia, dlatego jeżeli wasz kot ma bardzo delikatny żołądek i zmaga się z problemami trawiennymi to najlepszym wyborem będzie miska ceramiczna.

Coś dla kociego łakomczuszka

Są koty, które jedzą powoli i z gracją, ale są też kocie łakomczuchy, które jedzą nader szybko, co jak wiadomo jest niezdrowe. W takich przypadkach nie wystarczy już tylko zwykła miska, lecz należy zdecydować się na coś bardziej innowacyjnego, a dokładnie należy zainwestować w miskę spowalniającą. Ma ona charakterystyczny wygląd, otóż na jej podstawie znajdują się różne przegródki, które tworzą coś na wzór labiryntu przez do kot musi się trochę natrudzić by zdobyć jedzenie. Jednak taka miska najlepiej sprawdzi się do suchej karmy. Owszem możecie w niej umieścić też mokrą, ale to akurat może wiązać się z tym, że karma będzie roznoszona po całym domu, szczególnie gdy kot zacznie się nią bawić, a nie jeść, a i mycie miski po mokrej karmie nie jest przyjemne, a wręcz przeciwnie, trzeba trochę się natrudzić.