Cosma Snackies

Cosma Snackies

Potrzeby i nawyki żywieniowe kotów kształtowane są przez naturalnie drzemiące w nich instynkty, ale nie tylko. Na ich zapotrzebowanie energetyczne z pewnością wpłynął także ich tryb życia, który zmieniał się wraz z ich coraz częstszymi interakcjami z człowiekiem. Współczesne koty domowe, jeśli chodzi o pożywienie stoją obecnie na rozdrożu- z jednej strony potrzebują wszystkich tych substancji, które przyjmowałyby wraz z mięsem i wnętrznościami ofiar, z drugiej zaś zamknięte w 4 ścianach mają zdecydowanie mniej ruchu, a zatem zużywają mniej energii niż ich przodkowie. Dlatego kompromis pomiędzy instynktami odziedziczonymi po przodkach, a konsekwencjami przyjaźni z człowiekiem stanowi odpowiednie, zbilansowane i wspomagane poprzez zdrowe przysmaki żywienie. 

W przeciwieństwie do psów koty powinny, a nawet muszą jeść kilka razy dziennie. W naturalnym środowisku ich dzicy kuzyni wyruszają na polowania nawet kilka razy w ciągu doby. Bezwzględni łowcy jedzą zatem mało i często. W związku z tym, że zarówno skład samej karmy, jak i częstotliwość jej podania powinna być zbliżona do warunków panujących na wolności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby regularne posiłki kota uzupełniać za sprawą przekąsek i przysmaków wręczonych pupilowi w ramach nagrody, szkolenia z zasad utrzymania czystości w kuwecie lub jako finał zabawy w pogoń za światłem latarki. 

Częstotliwość podawanego pokarmu podstawowego, a co za tym idzie ilość podanych kotu między posiłkami dodatków powinna być dostosowana do wieku oraz wagi pupila, tak abyście nie stracili kontroli nad masą jego ciała. Przekarmienie zwierząt, szczególnie takich, które mają raczej mało okazji do podejmowania aktywności fizycznej jest dla nich zwyczajnie niebezpieczne. Jeśli już zdecydujemy się na częste wspomaganie diety kota za pomocą przysmaków trzeba zwrócić uwagę na skład dostępnych na rynku produktów. Tak samo jak w przypadku wyboru karmy, ważne jest, aby przekąski składały się w większości, o ile nie w 100 % z mięsa, nie zawierały substancji uczulających i  barwników. W związku z tym, że podstawowe pożywienie kota nie musi zawierać wszystkich niezbędnych dla niego witamin warto, aby przysmaki wydzielane mu między śniadaniem, obiadem, a kolacją wzbogacone były o substancje odżywcze, które pozytywnie wpłyną na odporność, florę bakteryjną jelit oraz stan sierści pupila. 

Przekąski Cosma Nature zostały wyprodukowane poprzez liofilizację. Dzięki temu składają się w 100 % z pożywnego i wartościowego mięsa. Zawierają dużą ilość białka w składzie analitycznym. Tak jak każdy produkt marki Cosma -karma również została wzbogacona o potrzebne kotu do zrównoważonego rozwoju witaminy i minerały. 

Zdrowe przekąski dla kota oraz karma Cosma nie zawierają produktów zbożowych, dzięki czemu nadają się jako urozmaicenie diety dla kotów o wrażliwych jelitach i skłonnościach do alergii pokarmowych. W przypadku starych kotów najlepiej, aby smaczki były drobne tak, jak Cosma Snackies XXL, w nowym- jeszcze większym opakowaniu!