Czy potrzebujesz łopatkę do sprzątania kuwety?

Czy potrzebujesz łopatkę do sprzątania kuwety?

Odpowiedź brzmi…Ostatecznie i definitywnie TAK. Łopatka do sprzątania kuwety to jeden z oczywistych wyborów w trakcie kompletowania wyprawki dla kota.

Ten niepozorny przedmiot pozwala utrzymać kuwetę w czystości oraz ochronić właścicieli przed szkodliwymi dla zdrowia zarazkami i drobnoustrojami czającymi się w zbrylonym i zanieczyszczonym żwirku. Skoro wiesz już po co ci ona, sprawdź jaka szufelka do sprzątania kuwety jest najlepsza.

Wybór odpowiedniej łopatki do kuwety jest znacznie mniej skomplikowany niż dobór odpowiedniego dla kota pojemnika. Fakty mówią same za siebie- jesteśmy znacznie mniej wybredni niż nasi czworonożni i wąsaci pupile.

Dobra łopatka do kuwety musi spełniać trzy niby proste, ale wyjątkowo istotne warunki. Ocena przydatności tego produktu powinna odnosić się do: materiału z jakiego została wykonana, kształtu czerpaka oraz wielkości dziurek. Szufelki do sprzątania kuwety zazwyczaj wykonane są z plastiku lub metalu. Muszą być łatwe do umycia, ale przede wszystkim sztywne, tak by bez problemu można było podnieść nawet dużą ilość zbitego wilgocią żwirku. Najlepsze łopatki to tek w kształcie łyżki lub otwartej z jednej strony wanienki. Dzieki temu umożliwia wygodne nabranie i zutylizowanie nieczystości. Trzecim warunkiem jaki musi spełniać ten rodzaj narzędzia jest odpowiednio dobrana do grubości ziaren żwirku- wielkość otworów w łopatce. Dzięki temu bez problemu odcedzisz czysty żwirek od brudnego. To oszczędność pieniędzy oraz troska o środowisko! Im mniej ty i twój kot produkujecie odpadów tym lepiej.

Łopatki dostępne w ofercie sklepów różnią się materiałem, designem oraz ceną. Można kupić najtańsza i klasyczną wersję lub taką ze stojakiem. Ważne, aby była solidna i łatwa do czyszczenia. Żeby jeszcze lepiej zabezpieczyć się przed m.in.. toksoplazmozą w takcie wybierania nieczystości z kuwety warto ubrać rękawiczki jednorazowe i spryskać ręce płynem dezynfekującym. Ważne, aby po każdym kontakcie z kocimi odchodami umyć dokładnie ręce. Łopatki do żwirku bardzo często dołączane są jako gratisy do innych elementów kociej wyprawki np. żwirku, kuwety, czy karmy.

Większość żwirków nie nadaje się do spłukiwania w toalecie. Jeśli wynoszenie brudów przy każdym sprzątaniu kuwety jest dla ciebie uciążliwe, podobnie jak jego zapach unoszący się z domowego kosza, zainwestuj w specjalny kosz na zużyty żwirek.