Najważniejsze akcesoria dla kota – sprawdź, jak je wybrać!

Najważniejsze akcesoria dla kota – sprawdź, jak je wybrać!

Pojawienie się w domu kota to, wbrew pozorom naprawdę duże wydarzenie. Chcesz przygotować mieszkanie, by czworonożny członek rodziny czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo? Koniecznie sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć! Warto zrobić to wcześniej, bo jak się okaże – pozornie proste do wyboru gadżety – na przykład miski dla kota potrafią zaskoczyć!

Gadżety, które musisz mieć

Wyprawka dla kota, nawet ta najbardziej podstawowa obejmuje naprawdę wiele akcesoriów i gadżetów! Najważniejsze znajdziesz poniżej. Mając je w zasięgu ręki, możesz zaprosić czworonożnego przyjaciela do swojego domu. Całą resztę uzupełnisz później.

1. Kuweta dla kota

Nie ulega wątpliwości, że kuweta jest niezbędna. Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej nie jest jednak łatwą sprawą. Zwłaszcza że sklepy zoologiczne są naprawdę dobrze wyposażone, a Ty możesz wybrać – tradycyjną kuwetę z ramką albo zamykaną, do złudzenia przypominającą transporterek. Taki model dodatkowo został wyposażony w filtr. Kupując kuwetę, jednocześnie pamiętaj o żwirku.

2. Karma dopasowana do potrzeb kota

Bogaty wybór karm to ogromny plus – dzięki dostępności wielu rodzajów z łatwością znajdziesz pokarm dopasowany do potrzeb Twojego pupila. A te będą się zmieniać wraz z wiekiem – niewykluczone więc, że wypróbujesz aż kilka wariantów, zanim znajdziesz odpowiedni.

3. Miska dla kota

Wydaje Ci się, że wybór miski dla kota jest prosty? Niestety – nic bardziej mylnego! Ogrom modeli będzie wymagał od Ciebie poświęcenia odpowiedniej ilości czasu, by wybrać ten właściwy. Warto dopasować naczynie do wzrostu pupila. Jedzenie z dużej miski dla małego zwierzaka będzie niekomfortowe. Miska będzie stała w kuchni, bezpośrednio na płytkach? Sięgnij po model wyposażony w antypoślizgową gumę. Nie chcesz, by jedzenie przypadkiem się rozsypało? Sięgnij po automatyczne miski dla kota!

4. Transporter i szelki

Transporter okaże się niezbędny niemal od samego początku – dzięki niemu bezpiecznie przywieziesz zwierzaka do domu i zabierzesz na wizytę u weterynarza. Planujesz pierwsze spacery? Koniecznie miej w zasięgu ręki szelki. Pamiętaj także o adresówce – niewielka zawieszka pozwoli pupilowi bezpiecznie wrócić do domu.

5. Legowisko

Chociaż koty chodzą własnymi ścieżkami, zdecydowanie warto przygotować dla czworonoga wygodne legowisko. Dzięki temu od początku wspólnej przygody kot będzie wiedział, gdzie jest jego kąt, a to pozwoli mu czuć się bezpiecznie!