Hamak dla kota – czy to dobre rozwiązanie?

Hamak dla kota – czy to dobre rozwiązanie?

Koty uwielbiają nietypowe miejsca do spania. Zaszywają się na pólkach, szafach, kaloryferach, chętnie patrolują teren zza okna. Jak wiadomo są bardzo zwinne dlatego często zadziwiają swoich właścicieli kreatywnością w doborze noclegu. Ważne, żeby było bezpiecznie, cieplutko i wygodnie. Nic w tym dziwnego skoro przesypiają ponad pół doby 2/3 doby. Hamak jest zatem ciekawym i dobrym rozwiązaniem dla kotów, ale nie wszystkich.

W trakcie słodkiej drzemki koty narażone są na utratę czujności i pewnego rodzaju bezbronność. Dlatego miejsca, w których śpią podobnie jak te, w których się załatwiają muszą dawać im możliwość swobodnej obserwacji otoczenia. Ocena potencjalnego zagrożenia to warunek niezbędny w przypadku doboru miejsca na legowisko dla kota. Rodzaj odpowiedniego legowiska zależny jest od indywidualnych potrzeb kota. Wnioski na temat upodobań pupila możesz wysnuć na podstawie jego zachowania. Patrz gdzie zazwyczaj i jak długo ucina sobie drzemki. Jeśli poznasz jego rytuały, dowiesz się gdzie położyć legowisko oraz sprawdzisz jaki typ posłania dla kota będzie najlepszy dla twojego pupila.

Hamak jest odpowiedni dla kotów lubiących spanie w wysokich i trudnodostępnych miejscach, lub na kaloryferach, ponieważ w bardzo łatwy sposób można je zamocować do grzejnika, półki, sufitu. Domowe drapieżniki uwielbiają patrzeć na wszystko z wysokości. Wiszące w powietrzu legowisko stanowi nie tylko łózko, ale może stać się także elementem codziennych zabaw na domowym torze przeszkód. W ofercie sklepu dostępne są także hamaki dla kotów ze stelażem, dzięki niemu hamak postawić można niemal w każdym miejscu np. na komodzie, podłodze, czy na szafie- wszędzie tam gdzie zwykł sypiać twój pupil. Hamaki dla kotów są tez dobrym rozwiązaniem jeśli zwierzak spędza czas w klatce lub zamykanym kojcu.

Większość hamaków jest po prostu wygodna, zazwyczaj są obszyte miękkimi tkaninami, przyjemnym w dotyku pluszem albo futerkiem, które cieszy nie tylko ludzkie oko, ale i zwierzę.

Montaż wiszących legowisk dla kota zazwyczaj nie sprawia problemu nawet miernym majsterkowiczom. Zestawy zawierają instrukcje obsługi. W ofercie sklepów z artykułami dla zwierząt znajdują się także modele bardziej skomplikowane i wymagające użycia narzędzi.

Legowiska dla kotów w formie hamaka mogą być uroczym i niezwykłym elementem wystroju mieszkania. Jednak przy wyborze odpowiedniego dla twojego ulubieńca należy kierować się przede wszystkim jakością i wytrzymałością materiałów z których został wykonany. Sam hamak jak i jego mocowanie powinny być solidne, szczególnie jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo mruczków o nieco krąglejszych kształtach lub po prostu dużych kotów.