Dlaczego warto kupić transporter dla kota?

Dlaczego warto kupić transporter dla kota?

Kot w podroży to wcale nie taki rzadki widok. Wszak zabieramy nasze mruczki ze sobą na wakacje, w odwiedziny do rodziny czy znajomych, na wycieczkę, do kociego hotelu czy wreszcie do znienawidzonego przez wszystkie zwierzęta, ale jednak pomocnego, weterynarza.

Dlaczego warto kupić transporter dla kota?

Przewiezienie kota w samochodzie, komunikacji miejskiej czy przeniesienie go na rękach jest niemożliwe. Kot będzie się wyrywał. Oczywiście są mruczki, które uczą się chodzić na smyczy i całkiem nieźle im to wychodzi, jednak są w zdecydowanej mniejszości. Zresztą chorego kota trudno zabrać na smyczy do weterynarza. Dlatego niezależnie od aktywności pupila, trzeba zakupić dla niego także transporter.

Transporter dla kota – przydatny i ładny gadżet

Jest wiele gadżetów dla kota, które podobają mu się znacznie bardziej niż transporter, zwłaszcza jeśli kojarzy to akcesorium jedynie z wizytami u weterynarza. Niemniej jednak nie można zaprzeczyć temu, że jest przydatny, ale i może być ładny. Producenci prześcigają się w oryginalnym designie tego rodzaju produktów i stosują ciekawe rozwiązania ułatwiające użytkowanie. Nie musisz dźwigać kota na własnych rękach, gdy masz transporter, a twoją siłę mięśni może wspomóc dodatkowy uchwyt czy pasek. Dzięki odpowiednim dodatkowym akcesoriom możesz przewiesić transporter niczym torebkę. Dzięki temu nie czujesz ciężaru swojego kota. A może on ważyć sporo, coś o tym wiesz jeśli masz kotkę sterylizowaną lub kastrata. Nierzadko ich waga dochodzi do 10 kg, a czasem jest nawet większa. Tyle ważą też duże koty rasowe, np. Meine Coon. Transporter musi być zatem bardzo lekki, bo już sam kot jest ciężki. Transporter zapewnia również Twojemu kotu dostęp do świeżego powietrza w czasie podróży. Ma również ograniczony, ale jednak widok. Zatem może spoglądać przez otwory wentylacyjne.

Transporter dla kota – idealny do podróży samochodem

Niezależnie od tego czy wybierasz transporter plastikowy, tekstylny czy wiklinowy, to sprawdzi się on doskonale w czasie podróży samochodem. Możesz nawet przypiąć kota w transporterze pasem, pod warunkiem, że jest do tego przystosowany i warto sprawdzić to przed zakupem, jeśli zamierzasz często wozić kota samochodem. Kot w transporterze jest bezpieczny, ale komfort ma zapewniony również kierowca, bowiem kot nie przemieszcza się po całym aucie i nie spowoduje przez to wypadku, np. dostając się pod pedały hamulca i gazu. Jak wiadomo kot zawsze szuka zakamarków, lepiej więc wozić go albo w zamknięciu albo przypiętego w pasy przy użyciu specjalnych szelek samochodowych dla kota. Transporter dla kota to absolutne must have, które pozwoli Ci go przewieźć czy przenieść zawsze wtedy, gdy potrzebujesz. Nawet kiedy zwierzę jest chore czy zdenerwowane uda się umieścić je w transporterze i dotrzeć na miejsce.