Drapak dla kota wysoki

Drapak dla kota wysoki

Drapak to podstawowy element kociej wyprawki. Umożliwi mu wspinanie się, zabawę, drapanie oraz odpoczynek. Drapanie to koci instynkt – ma na celu nie tylko pielęgnację pazurków, ale również oznaczanie terytorium poprzez wydzielanie feromonów znajdujących się w gruczołach między palcami. Kota nie da się oduczyć drapania, ale można kupić mu drapak, aby ochronić nasze meble przed zniszczeniem. Im większy drapak, tym więcej atrakcji i kryjówek, a co za tym idzie – większa frajda. Jeśli masz odpowiednio duże mieszkanie i możesz pozwolić sobie na większy koci mebel, polecamy zakup wysokiego drapaka dla kota.

Najbardziej polecane wysokie drapaki dla kotów:

Drapak dla kota Cat’s Flower XXL

Elegancki drapak wykonany z naturalnych materiałów, swoim kształtem przypomina kwiat, a więc będzie piękną dekoracją w mieszkaniu. Posiada ciężką, drewnianą podstawę, która zabezpiecza stabilność drapaka nawet w przypadku, gdy korzysta z niego więcej kotów równocześnie. Drapak jest wyposażony w cztery dodatkowe platformy do odpoczynku oraz cztery pluszowe zabawki, które nie pozwolą kotu się nudzić. Poduszki w legowiskach są miękkie i pluszowe, jeśli się zabrudzą to można je wyjąć i wyprać. Drapak ma 183cm wysokości.

Drapak dla kota Wildcat

Bardzo rozbudowana konstrukcja, która zapewni kotu dobrą zabawę. Drapak oprócz klasycznych, płaskich platform do leżenia posiada okrągły domek, który będzie idealną kryjówką, dwa mięciutkie hamaki, a na samym szczycie duże, wysokie i wygodne legowisko – doskonały punkt widokowy dla kota, do którego jest przymocowana pluszowa zabawka. Solidna podstawa zabezpiecza przed przewróceniem, także kot będzie bezpieczny podczas swoich zabaw. Wszystkie platformy i domek są obite dwukolorowym pluszem, więc drapak zapewnia nie tylko dobrą zabawę, ale również przytulne miejsce do odpoczynku. Wysokość drapaka to 181cm.

Drapak dla kota White Tiger XXl

Prawdziwy plac zabaw, który będzie idealny do dużych pomieszczeń i dla większej gromadki kotów. Solidna, szeroka podstawa o ciekawym kształcie zapewnia bardzo dobrą stabilność drapaka a duża ilość sizalowych słupków – wiele miejsca do drapania. Drapak jest wyposażony w wiele atrakcji i miejsc do leżenia – m.in. umiejscowione na samej górze mięciutkie legowisko, bardzo duży i oryginalny hamak oraz dwie budki, które stanowią idealne schronienie. Wszystko jest obite przytulnym pluszem, który na pewno przypadnie kotu do gustu. Nie zabrakło oczywiście zabawek zawieszonych przy niektórych platformach, aby kot się nudził. Wymiary drapaka: 115 x 55 x 184cm.

Drapak dla kota Catherine

Wyjątkowo wysoki drapak dla kota – ma aż 197cm, urozmaicony o liczne akcesoria. U podstawy drapaka znajduje się wysoka budka z trzema otworami, przez które kot może dostać się do środka. Na samym szczycie kot może się wylegiwać i obserwować swoje królestwo z miękkiego i przytulnego legowiska. Oprócz tego, drapak ma dwie dodatkowe miękkie platformy idealne do ucięcia sobie drzemki. Jest bardzo stabilny i estetyczny – będzie świetną ozdobą mieszkania.