Dreamies

Dreamies

Koty w naturalnym środowisku żywią się tylko upolowaną samodzielnie zwierzyną i ewentualnie roślinnymi komponentami w postaci niestrawionych warzyw i pestek owoców w brzuchach swoich ofiar. Polują dużo i często- krótko mówiąc uwielbiają ruch, ale lubią także podjadać. W związku z tym świetnym uzupełnieniem jedzenia dla kota mogą być przekąski, w postaci suchych lub wypełnionych nadzieniem chrupek dla zwierząt. Smaczki oprócz formy nagrody, czy ciekawego finału polowań na nakręcaną zabawkę,  powinny być źródłem wartościowych i dobrych dla organizmu pupila substancji odżywczych.

Przysmaki mimo, że nie stanowią głównego pożywienia kota, powinny być mocno naszpikowane pozytywnymi i wartościowymi składnikami, gdyż wielu z nich brakuje w karmach dla kotów proponowanych przez znane, ale nie do końca uczciwe w kreowaniu swojego wizerunku marki.  

Tak jak w przypadku suchej lub mokrej pełnoporcjowej karmy dla kotów przysmaki powinny składać się głównie z mięsa. W końcu dodatkowe źródło zbawiennego dla pracy organizmu białka nigdy nie zaszkodzi!

Nie powinny znajdować się  w nich polepszacze smaku i negatywnie oddziaływujące na pracę narządów wewnętrznych kota substancje uzależniające takie,  jak np. cukry. 

W składzie dobrych karm dla kotów obecne są także witaminy i minerały, które są niezbędne dla zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia Twojego mruczącego przyjaciela. Niestety trudno znalesc taką, która zawierałby wszystkie psośród tych istotnych dla prawidłowego rozwoju kota. Dlatego regularne posiłki zwierzaka warto wspomagać zdrowymi przekąskami, których przykładem mogą być chrupki Dreamies. Dla kota są one dodatkowym źródłem:

  • witaminy A – to związek odpowiedzialny za błyszczącą i miękką sierść oraz dobry wzrok domowego drapieżnika,
  • witaminy B1, B2, B6- niezbędnej dla zachowania odporności kota na przyzwoitym poziomie, 
  • witaminy D3- ważnej z punktu widzenia rozwoju układu kostnego kota, u małych i rezolutnych kociąt zapobiega krzywicy,
  • oraz witaminy E – warunkującej prawidłową pracę jelit, mięśni i narządów wewnętrznych kota. 

Wszystkie wyżej wymienione witaminy wspierają zdrowie układu moczowego kota, co jest niezwykle istotne w przypadku osobników po zabiegu sterylizacji lub kastracji. 

Wszystko jest dozwolone, ale w odpowiedniej dawce- przynajmniej jeśli chodzi o przysmaki dla kotów. Trzeba pamiętać o tym, że smakołyki  powinny być niskokalorycznie, by odżywić organizm, zachwycić kocie kubki smakowe, ale w żadnym razie nie wpłynąć negatywnie na sylwetkę pupila. 

Jeśli chodzi o obecność konserwantów i przeciwutleniaczy, to naprawdę bardzo ciężko uniknąć ich w przypadku mocno spreparowanych przysmaków dla zwierząt. Jednak nie ma się co martwić na zapas. Od niewielkiej ilości substancji konserwujących jeszcze nikt nie umarł, ważne aby produkty, którymi uzupełnisz dietę pupila zawierały ich bezpieczne i zgodne z prawem ilości. Wszystkie składniki zarówno te o pozytywnych właściwościach , jak i te mniej zdrowe powinny znaleźć się na etykiecie umieszczonej z tyłu opakowania.