Interaktywne zabawki dla kotów – jakie wybrać?

Interaktywne zabawki dla kotów – jakie wybrać?

Dla kotów zabawa jest czymś więcej niż dziecięca rozrywką. Dzięki symulowanym polowaniom wyrabiają one nie tylko swoje mięśnie, czy refleks, ale także zmysł obserwatora oraz zręczność, którą zadziwiają potem innych domowników. Wspólne zabawy pomagają im wytrenować w nich zakodowane jeszcze przed narodzinami instynkty i schematy działań. Dzisiejsze czasy nie są łaskawe ani dla właścicieli ani dla kotów. Ludzie pędzą w wyścigu szczurów, koty z nudy umierają w domu. Sprawdź co możesz zaproponować swojemu ulubieńcowi, w walce o jego zdrowe ciało i umysł.

Doskonałe dla każdego kota

Ruszające się zabawki są idealne dla małych i dużych kotów. Dopiero co odkrywające świat kocięta dzięki nim będą się uczyć, starsze, nieco bardziej leniwe utrzymają dobra kondycję fizyczną. Czasem zastąpią nas przy zabawie lub rozświetlą kotu mrok samotności pod nieobecność właściciela. Rozrywka, edukacja i trening w jednym- oto zalety interaktywnych zabawek dla kotów.  Na rynku akcesoriów dla zwierząt dostępne jest wiele wariantów edukacyjnych zabawek dla kotów. Zazwyczaj dzieli się je na te, które wspomagają walkę o dobra kondycję fizyczną zwierzęcia oraz te, które dbają o jego rozwój intelektualny, pobudzając pupila do wysiłku umysłowego.

Jak kot z interakcyjną myszką

Do pierwszej grupy, zabawek aktywizujących kota należą wszelkie nakręcane myszki, ruchome wędki z piórkami, automatyczne tory z poruszającymi się piłkami, lasery, czy tunele. Dzięki nim kot doskonalić będzie mógł swoją zręczność, refleks i zdolności łowcy. Świetnie sprawdzą się w przypadku dłuższej nieobecności domowników, odwracając uwagę kota od tęsknoty za właścicielem. Uciekające po domu, czy po prostu ruszające się zabawki są doskonałym sposobem na rozładowanie nadmiarów energii u kociąt. Interaktywne zabawki dla kotów tego typu to alternatywa polowania dla zwierząt niewychodzących. Pozwalają także zachęcić do harców koty wysterylizowane i cierpiące na nadwagę.

Zabawa i nauka

Drugą grupę zabawek interakcyjnych dla kotów stanowią akcesoria o walorze edukacyjnym. Do ich grona zalicza się przede wszystkim konga dla kotów, kule i inne pojemniki lub karmniki, w których sprytnie schować można smakołyki. By wydostać przekąskę ze środka zabawki pupil musi skupić się na działaniu. Zabawki interaktywne dla kotów o walorze edukacyjnym skonstruowane są w taki sposób, aby korzystający z nich zwierzak musiał sporo się namęczyć zanim otrzyma upragniona nagrodę. Zabawki te stymulują kilka zmysłów równocześnie pobudzając ważne dla funkcjonowania obszary w mózgu zwierzęcia. Uczą je myślenia przyczynowo- skutkowego, skutecznie zajmując jego uwagę na długie godziny.

Interaktywne zabawki stymulują, bawią i uczą, nie tylko dzieci. Są doskonałym pomysłem na przełamanie rutyny leniwego i niewychodzącego z domu kota, rozładowanie energii słodkiego, małego mruczusia. Zastępują uwagę, którą nie zawsze możesz poświecić mu w czasie kiedy akurat ma na to ochotę. Zmęczony kot- to szczęśliwy kot, a na to właśnie pozwalają zabawki interaktywne dla zwierząt.