Karma Addvena – czy warto ją wybrać dla kota?

Karma Addvena – czy warto ją wybrać dla kota?

Karmy dla kota powinny być lekkostrawne, z dużą zawartością białka zwierzęcego i bezzbożowe, gdyż koty nie trawią zbóż. Wszystkie te cechy ma karma Addvena dla kotów. Oczywiście wśród produktów marki znajdziemy wiele różnorodnych mieszanek dopasowanych do kocich upodobań, a także szczególnych wymogów żywieniowych kotów w pierwszym okresie życia, wchodzących w dorosłość, a także wiek seniora. Oparte są o receptury tworzone przy udziale lekarzy weterynarii.

Różnorodność białka zwierzęcego

W karmach Addvena znajdziemy bardzo zróżnicowane rodzaje białka zwierzęcego. Możesz dla swojego kota wybrać karmę z mięsem ryb, jagnięciną, królikiem, wątróbką, białkiem jaja kurzego, wołowiną czy mięsem kaczym. Poza białkiem zwierzęcym karmy są także źródłem cennych mikroelementów i witamin. Jest w nich wiele ziół takich jak choćby mniszek lekarski, ekstrakt z juki, rumianek pospolity, pokrzywa czy jagody Goi. Karmy Addvena zawierają także ekstrakt z małża, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów. Źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 pozytywnie wpływających na pokrywę włosową u kota jest olej z łososia. To karmy, które wspomagają dietę holistyczną zawierają bowiem nie tylko białka, ale również zioła i prebiotyki. Zboża w karmie są często źródłem problemów z trawieniem u kota, nie tylko zaparć, ale również biegunek, a wszystko dlatego, że nietrawione resztki pokarmowe fermentują w jelicie powodując tego typu dolegliwości. Dlatego karma Addvena to doskonały wybór, gdyż oparta jest na wysokiej jakości białku zwierzęcym i nie zawiera ani pszenicy, ani kukurydzy ani ryżu. Bardzo ważne jest, by wszystkie składniki pokarmowe były dobrze przyswajalne, a to zapewnia stosowanie karm Addvena.

Karmy dla kociąt i kotów sterylizowanych

Karma dla kociąt Addvena może być podawana do 12 miesiąca życia bądź do momentu sterylizacji. Zawiera wszystkie składniki ważne dla rozwoju małego kota. Poza białkiem zwierzęcym, zatem wątróbką wieprzową i świeżym mięsem drobiowym zawiera suszone mięso drobiowe, kacze, suszone mięso ryb i wołowe. Trawienie pokarmu wspomaga między innymi dodatek ziół, a także siemienia lnianego. Karmy dla kotów dorosłych i sterylizowanych zawierają dużą ilość oleju z łososia i wiele naturalnych antyoksydantów. Świeże mięso z królika i jagnięciny o które oparta jest karma jest doskonale tolerowane nawet przez koty, które mają szczególnie wrażliwy przewód pokarmowy. Dodatkową są lekkostrawne i nietuczące, co ma istotne znaczenie z punktu widzenia posiadaczy kotek sterylizowanych i kotów kastrowanych. Odpowiednie dawkowanie karmy Addvena gwarantuje utrzymanie wagi kota na właściwym, zdrowym poziomie. Addvena na swojej stronie internetowej udostępnia także kalkulator, dzięki któremu można wyliczyć odpowiednią dawkę pokarmu dla kota określonej rasy, w określonym wieku i o danej wadze.