Karma dla kota po kastracji – jaką wybrać?

Karma dla kota po kastracji – jaką wybrać?

Karmienie kotów nie jest łatwym zadaniem. Jeszcze większe komplikacje pojawiają się, gdy mamy do czynienia ze zwierzęciem wykastrowanym. Trzeba też pamiętać, że każdy kot jest inny i może mieć odmienne potrzeby. Jednak są pewne podstawowe zasady, których należy przestrzegać. Wówczas spełnimy najważniejsze potrzeby wykastrowanego kota. O czym więc trzeba pamiętać przy wyborze odpowiedniej karmy dla niego?

Podstawowe informacje na temat karmy dla kotów wykastrowanych

W przypadku wykastrowanych kotów trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Nie możemy zapominać, że takie zwierzę można łatwo utuczyć, więc należy uważać, żeby go nie przekarmić. W przeciwnym razie możemy doprowadzić naszego zwierzaka do otyłości. Jak więc tego uniknąć? Przede wszystkim nie możemy karmić kota na tzw. żądanie. Wielu właścicieli daje się złapać w tę pułapkę i dokłada kotu jedzenia, gdy ten tylko o nie prosi. W efekcie zwierzak je więcej niż jest w stanie spalić. Nie powinniśmy więc zmieniać jego nawyków żywieniowych, ale warto obserwować zachowanie. Jeżeli kot zmniejsza swoją aktywność, to należy mu ograniczyć porcje podawanego pokarmu.

Jak więc dobrać karmę dla kotów wykastrowanych?

Trzeba sobie uświadomić, że dieta ma ogromny wpływ nie tylko na zdrowie ludzi, ale też zwierząt, w tym kotów. Należy więc kontrolować czym żywi się nasz futrzak, szczególnie ten wykastrowany. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniej karmy. Większość z nich świetnie chroni układ moczowy, a to bardzo istotne w przypadku kotów wykastrowanych. Pożywienie dla kotów wykastrowanych znajdziemy w ofercie wielu firm. Trzeba też pamiętać, że część z nich ma rozbudowaną ofertę takich produktów. Znajdziemy w niej karmy dla kotów po kastracji z podziałem na wiek, a także charakter jego aktywności. Dzięki temu właściciele mają jeszcze większe ułatwienie przy wyborze odpowiednie pokarmu.

Jakie powinny być najważniejsze cechy karmy dla kotów wykastrowanych?

Trzeba pamiętać, że wykastrowane koty często mniej się ruszają, a chcą spożywać więcej posiłków. Dlatego pożywienie dla nich przeznaczone powinno cechować się niską kalorycznością. Warto zwracać też uwagę na to, czy zawiera mniejszą ilość tłuszczy, a większą białka. W karmie dla kotów wykastrowanych ważne jest też odpowiednie zbilansowanie sodu, fosforu, wapnia i magnezu. Na koniec należy pamiętać, że w przypadku kota wykastrowanego jakość karmy ma ogromne znaczenie. Tylko produkty od renomowanych producentów sprawią, że nie będzie on miał kłopotów z pęcherzem oraz utrzyma prawidłową wagę.

Wszystkie karmy: