Wycieraczka pod kuwetę – jaką wybrać?

Wycieraczka pod kuwetę – jaką wybrać?

Kuweta to nieodłączny element każdej wyprawki dla kota. Jest ona miejscem, w którym kot może w spokoju załatwić swoje potrzeby bez robienia bałaganu w domu. Nie da się ukryć, że ten element niesie wiele korzyści nie tylko dla futrzaka, ale też jego właściciela. Niestety same kuwety nie zawsze uchronią nasze domostwo od bałaganu. Dlatego warto do nich dobrać odpowiednią wycieraczkę pod kuwetę, a zwiększymy szanse na zachowanie czystości.

Dlaczego warto kupić matę pod kuwetę?

Wiele osób pewnie będzie się zastanawiać, w jakim celu w ogóle warto kupować wycieraczkę lub matę pod kuwetę. Pewnie nie raz zdarzyło Wam się znaleźć żwirek w różnych częściach domu? Niestety, ale sama kuweta nie zapobiegnie powstawaniu bałaganu. W końcu znajduje się w nim żwirek, który nieustannie przyczepia się do łapek kotów. Następnie futrzak roznosi go po całym mieszkaniu. To właśnie mata pod kuwetę pomaga uniknąć tego problemu. Jeżeli dobrze ją dobierzemy, to aż 90% żwirku z kocich łapek na niej pozostanie. Taka wycieraczka pozwala więc zadbać o higienę i czystość całego domu, a także zminimalizować potrzebę sprzątania po naszych pupilach. W jaki sposób taka wycieraczka pod kuwetę pomaga dbać o porządek? To bardzo proste najczęściej znajdziemy egzemplarze wykonane z dwóch części: delikatnej powstałej z materiału EVA, a także tej zatrzymującej żwirek i piasek. Dzięki temu łapki kota są nie tylko szybko czyszczone, ale też całkowicie bezpieczne.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje wycieraczek pod kuwetę?

Oczywiście asortyment mat pod kuwetę jest bardzo bogaty, a producenci dbają o to, aby jeszcze bardziej go rozszerzyć. Jakie są najczęściej spotykane rodzaje mat pod kuwetę?

  • Wycieraczki gumowe – są bardzo tanie i łatwe w czyszczeniu, ale zatrzymują najmniej żwirku;
  • Dywaniki pod kuwetę – obecnie najbardziej popularne wycieraczki pod kuwetę. Wykonane są z miękkiego, pluszowego materiału, więc koty je bardzo lubią i zatrzymują więcej żwirku. Niestety ich cena jest wyższa, a czyszczenie znacznie trudniejsze.
  • Dwuwarstwowe wycieraczki pod kuwetę – zdobywają coraz większą popularność, ale ich cena odstrasza wiele osób. Zatrzymują dużo żwirku, a ich czyszczenie nie jest zbyt uciążliwe.

Jak wiec wybrać odpowiednią wycieraczkę pod kuwetę? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Trzeba zastanowić się, jakie potrzeby ma nasz kot oraz sprawdzić budżet, którym dysponujemy. Następnie na tej podstawie dobrać odpowiednią wycieraczkę. Trzeba też pamiętać o tym, żeby pokrywała całą powierzchnię, po której kot będzie przechodził po opuszczeniu kuwety. W przeciwnym razie zakup wycieraczki nie ma sensu.